2024ko PROGRAMAZIOA

Eman izena Gasteizko Jazzaldiak zuretzat prestatu dituen kontzertu guztietan. Formazioak, kalejirak, doako kontzertuak aire zabalean, kontzertu pribatuak, …

↓  Begira zenbat daukagun zuretzat! ↓

mendizorrotzako kontzertuak

  uztailaren 17tik 21era  /    20:30etik aurrera  / Mendizorrotzako Polikiroldegia

PABLO M. CAMINERO TRÍO

& NDR BIBGAND

TERRI LYNE CARRINGTON

07/17

JOEL ROSS

CÉCILE McLORIN SALVANT

07/18

SUMRRÁ + NIÑO DE ELCHE

MICHEL CAMILO & TOMATITO

07/19

YILIAN CAÑIZARES

& RESILIENCE TRÍO

CHUCHO VALDÉS

07/20

WRTH

TRUENO

07/21

TEATRO PRINCIPAL ANTZOKIKO kontzertuak

  uztailaren 15etik 21era  /   17:30etik aurrera* / Teatro Principal Antzokia

CHRISTIE DASHIELL QUARTET

07/15  ·  *20:30h

MYRA MELFORD FIRE & WATER QUINTET

07/16  ·  *20:30h

SYLVIE COURVOISIER’S CHIMAERA feat. WADADA LEO SMITH

07/17

CLARA PEYA QUINTET

07/18

EDDIE MEJÍA QUARTET

07/19

BAPTISTE TROTIGNON, BREXIT MUSIC

07/20

eitb jazza parkean

  uztailak 13  ∗  11:30 – 00:00h
 Parque El Prado Parkea
doan!

Babeslea:


11:30
Monday’s Club (Combo Escuela de Música Luis Aramburu)

12:30
Stilt (Combo Conservatorio de Música Jesús Guridi)

13:30
FEMMM Musikeneko ikasleak / HerriJazz Ibiltaria programa

14:45
Iñaki Arakistain & José Luis Kaele Group

16:00
Raúl Vera Quartet

17:30
Eme Eme Project

19:15
Vic Mirallas

21:00
Vincen García

22:30
Patax

APARTEKO EKITALDIAK

MASTERCLASS & REHARSAL

NDR Bigband

JAZZINEMA

uztailak 03 – 25

JAZZ KLUBAK

uztailak 10 – 21

JAZZ UP!

uztailak 12 – 21

JAZZA KUADRILLAN

uztailak 14

EMANALDIAK

uztailak 16 – 20

GAUERDIKO JAZZA

uztailak 16 – 20

JAZZA KALEAN

uztailak 17 – 20

NDR BIGBAND / MASTER CLASS & REHEARSAL  

Zatoz munduko Big Banda onenetako baten lana eta entsegua ikustera.
doan!

JAZZA KALEAN  

uztailaren 17tik 20ra
Kalejira
doan!

SUNSET RHYTHM KINGS

Hilaren 20ko kalejiran parte hartu nahi duzu?
↓ Nola kontatu! ↓

uztailak 17

13:00h
Andre Maria Zuriaren Plaza

Postas Kalea

Dato Kalea

Arka Plaza

19:30h
Andre Maria Zuriaren Plaza

uztailak 18

13:0h
Arka Plaza

Postas Kalea

El Corte Inglés

Santa Barbara Plaza

19:30h
Zumaia Plaza

uztailak 19

13:00h
Gasteizko Hiribidea

Europa Biltzar Jauregia

19:00h
Probintzia Plaza

uztailak 20

13:00h
Florida Parkea

Espainia Plaza

San Frantzisko Aldapa

19:30h
Second Line
Andre Maria Zuriaren Plaza

Mendizorrotza-ko Polikiroldegia

JAZZ UP! 

  uztailaren 12tik 21era
  Hainbat lokalizazio
doan!

Laguntzaileak:

07/12  ∗  19:30h
Andre Maria Zuriaren Plaza
Kink Folk

07/13  ∗  13:30h
Postas Kalea
Nuria Culla 

07/13  ∗  19:30h
Plaza de Correos
Rupanco

07/14 ∗  13:30h
Paseo de la Unesco Ibiltokia, 6
CDC Quartet

07/14  ∗  19:30h
Piscinas de Mendizorrotza Igerilekuak (solo para abonados)
Toni Santamarta Quintet

07/15  ∗  19:30h
Cuesta de San Vicente Aldapa
Big Band Berri

07/16  ∗  19:30h
Cuesta de San Vicente Aldapa
Vulcanizadas

07/17  ∗  19:30h
Cuesta de San Vicente Aldapa
Sonia Vera

07/19  ∗  19:00h
Jardín Secreto del Agua (La Florida)
Banda Municipal de Vitoria-Gasteiz

07/20  ∗  13:00h
Parque de La Florida Parkea
Bilbao Lindy Band
(Jazz & Swing Gasteiz)

07/21  ∗  13:00h
Parque de La Florida Parkea
Talde sorpresa
(Jazz & Swing Gasteiz)

EMANALDIAK   

 uztailaren 16tik 20ra
Hainbat lokalizazio
doan!

Laguntzaileak:

07/16  ∗  12:00h
Hibridalab
Baldo Martínez
Música imaginaria: de la idea a la producción.

07/17  ∗  12:00h
Hibridalab
Pablo M. Caminero
Jazz for Innovation by Hibridalab.

07/18  ∗  12:00h
Hibridalab
Clara Peya
Jazz for Innovation by Hibridalab.

07/19  ∗  12:00h
Hibridalab
Ramón Prats
Jazz for Innovation by Hibridalab

07/20  ∗  12:00h
Casa de Cultura Ignacio Aldecoa
Dani Alonso (Jazz & Swing Gasteiz)
De Congo Square al Savoy Ballroom

JAZZA KUADRILLAN  

  uztailak 14  ∗  20:30
Plaza del Pueblo, Nanclares de la Oca
doan!

URDINA TRIO
Geraldine Ramírez (ahotsa), Ricardo Urrutia (gitarra), Aitor Bravo (perkusioa).

GAUERDIKO JAZZA

  uztailaren 16tik 20ra  ∗  23:59
Hotel Silken Ciudad de Vitoria
doan!

CHAMPIAN FULTON TRIO
Champian Fulton (pianoa eta ahotsa), Alex Gilson (kontrabaxua), Armando Luongo (bateria).

JAZZ KLUBAK   

  uztailaren 10etik 21era
Hainbat lokalizazio
doan!

Café Abisinia
uztailak 10-12  ∗  20:00h
Iosu Izaguirre Sextet

Extitxu
uztailak 16  ∗  20:00h
Chris Corcoran

uztailak 20  ∗  13:00h
Jazz Reunion

Urria
uztailak 17  ∗  19:00h
The Blooms

Victoria Café
uztailak 17 eta 19  ∗  20:00h
Inquilinos del mundo

XXIV Minijazz Café Dublín
uztailak 17  ∗  20:30h
Juan Sebastián Music Experience

uztailak 18  ∗  20:30h
Father Alien & Earth Friends

uztailak 19  ∗  20:30h
Aldakan

uztailak 20  ∗  20:30h
Arima Soul

Círculo Vitoriano
uztailak 18  ∗  19:30h
The Blooms

Hotel Kora Green City
uztailak 19  ∗  18:30h
Candela Marin Quartet

uztailak 20  ∗  18:30h
Nerea Bilbao Quartet

uztailak 21  ∗  12:00h
Swing Band + Sara de Matos

NH Canciller Ayala
uztailak 19  ∗  19:00h
The Sinergy Trio

uztailak 20 ∗ 19:00h
Txorimalo Quartet

El Toloño
uztailak 19  ∗  19:30h
The Blooms

La Musa
uztailak 20  ∗  13:30h
Elen´s River Dixie Band

Café Principal
uztailak 20  ∗  19:30h
The Blooms

HF
uztailak 20  ∗  13:30h
Luko & Friends

Cocolounge Bar
uztailak 21  ∗  19:30h
The Blooms

JAZZINEMA 2024

  uztailaren 3tik 25era
  19:00h
 Artium
3,50€

Laguntzaileak:

07/03
Elis & Tom. Sò tinha de ser com você

07/11
Orfeo Negro

07/18
Miúcha. A voz da bossa nova

07/25
Dispararon al pianista

eng