Jazzaldiaren historia errepasatuko dugu urtetik urtera

40 urtetik gorako jazza egoera puruan

Artista entzutetsuek eta talentu gazteek beren zigilua utzi dute Gasteizek jazza arnastu duten 40 edizioetan.

Uztaila iristearekin batera, jazzak hiriko kaleak hartzen ditu eta agertokietan nabari daiteke: Mendizorrotzako kiroldegian, Antzoki Zaharrean edo Falerinako lorategian.

44º edición Festival de Jazz de Vitoria-Gasteiz

Jazz Jaialdiaren kartelak

Gasteizko Jazzaldiaren historian zehar ibilaldia, bere kartelen bidez.

2020
edicion2020


2020 | Jazz VG cluB

Santa Katalina Lorategi Botanikoa

Osteguna, Uztailaren 16a | 18:30
Lara Vizuete
Lara Vizuete, Iñaki Ruiz de Gordejuela, Ernesto Larcher, Carlos Gutiérrez, Daniel García Bruno
Triology
David Juárez, Aitor Bravo, Jon Cañaveras, Charles Cooper, Alberto Maldonado, Alfonso Junguitu

The Garage

Ostirala, uztailaren 17a | 20:00
RS4
Koldo Uriarte, Iosu Izaguirre, Iker Uriarte
Ernesto Augrinac
Homenaje a Charlie Parker
Ernesto Augrinac, Juan Galiardo, Joan Masana, Juanma Nieto
Larunbata, uztailaren 18a | 20:00
Noa Lur
Noa Lur, Ander García, David Sancho, Tony Pereyra, David Fernández, Mauricio Gómez

Javier Moreno
Javier Moreno, Maikel Vistel, Albert Bover, Ramón Prats

Igandea, uztailaren 19a | 20:00
Abe Rábade Solo

Baldo Martínez Grupo
David Herrington, Juan Saiz, Baldo Martínez, Pedro López

2019
cartel2019


2019 | 43. edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 16a | 20:30
The Golden Gate Quartet
Paul Brembly, (baritonoa), Frank Davis (lehen hizlaria), Michael Robinson (bigarren hizlaria), Terry François (baxu), Daniel Pines (pianoa eta teklatuak), Joël Rocher (gitarra eta baxua), Pascal Riou (bateria)

Uztailaren 17a| 21:00
M.A.P. + Gasteizko Udal Banda
Marco Mezquida (pianoa), Ernesto Aurignac (saxo altua), Ramón Prats (bateria)
Zuzendaria: Iker OlazabalDanilo Pérez / Avishai Cohen / Chris Potter Quintet
Avishai Cohen (tronpeta), Chris Potter (saxo tenorra eta sopranoa), Danilo Pérez (pianoa), Larry Grenadier (kontrabaxua), Jonathan Blake (bateria)
Uztailaren 18a | 21:00
Regina Carter
Regina Carter (biolina), Adam Birnbaum (pianoa), Chris Lightcap (baxua), Alvester Garnett (bateria)Gregory Porter
Gregory Porter (ahotsa), Tivon Pennicott (saxo tenorra), Chip Crawford (pianoa),
Ondrej Pivec (Hammond organoa), Jahmal Nichols (baxu), Emanuel Harrold (bateria)
Uztailaren 19a | 21:00
Jorge Drexler
Jorge Drexler (ahotsa eta gitarra), Javier Calequi (gitarra eta koroak),
Carlos Campon (gitarra eta programazioak), Martín Leiton (baxua), Borja Barrueta (bateria)Omara Portuondo
Omara Portuondo (ahotsa), Roberto Fonseca (pianoa), Yandy Martinez (baxua),
Andrés Coayo (perkusioa), Ruly Herrera (bateria)
Uztailaren 20a | 21:00
Makaya Mccraven
Irvin Pierce (saxo tenorra), Matt Gold (gitarrak), Junius Paul (baxua),
Greg Spero (pianoa eta teklatuak), Makaya McCraven (bateria eta efektuak)Kamasi Washington
Kamasi Washington (saxo tenorra), Patrice Quinn (ahotza), Ryan Porter (tronboi),
Miles Mosley (contrabaxua), Ronald Bruner (bateria), Tony Austin (bateria)

Antzoki Nagusia

Uztailaren 15 | 20:30 
Benny Golson Quartet
Benny Golson (saxo tenorra), Joan Monné (pianoa), Ignasi González (contrabaxua), Jo Krause (bateria)
Uztailaren 16a | 18:00
Marco Mezquida
Marco Mezquida (piano)
Uztailaren 17a | 18:00
Nubya García

Uztailaren 18a | 18:00
Marta Sánchez Quintet
Roman Filiu (saxo alto), Ariel Bringuez (saxo tenor), Marta Sánchez (piano, Demian Cabaud (contrabajo), Daniel Dor (batería)

Nubya García

Uztailaren 19a | 18:00
Íñigo Ruiz De Gordejuela: Konexioa
Song Yi Jeon (voz), Adrián Fernández (guitarra), Íñigo Ruiz de Gordejuela (piano), Jort Terwijn (bajo), Helen de la Rosa (batería)
Uztailaren 20a | 18:00
Ambrose Akinmusire
Origami Harvest
Nappy Nina (MC, rapper), Ambrose Akinmusire (trompeta), Sam Harris (piano y teclados), Kweku Sumbry (batería). Mivos Quartet: Maya Bennardo (violín), Olivia DePrato (violín), Victor Lowrie (viola), Tyler Borden (cello)

Falerina Lorategia

Uztailaren 16a | 12:00 
Escuela Municipal de Música Luis Aramburu Udal Musika Eskola
Combo Luis Aramburu
Profesora: Silvia San MiguelTHE TAAN TRIO
Alberto Turra (guitarra), William Nicastro (bajo), Stefano Grasso (batería)
Uztailaren 17a | 12:00 
Escuela de Música Andrés Isasi Musika Eskola
Andrés Isasi Jazz Quintet
Miguel Salvador (guitarra y profesor), Peru Gortázar (trompeta),Juan Cabo (piano), David Zúñiga (bajo), Ander Hernández (batería)ANDRÉS BARRIOS
Andrés Barrios (piano), Santi Greco (bajo), Georvis Pico (batería)
Uztailaren 18a | 12:00 
Musikene
Eolo & Nico Andino Brothers
Eolo Andino (saxo), Nico Andino (trompeta), David Cid (piano), Xurxo Estévez (contrabajo), Carles Perez (batería)Romain Pilon Reunion Quintet
Romain Pilon (guitarra), Gianni Gagliardi (saxo tenor), Pierre de Bethmann (piano), Iván San Miguel (contrabajo), Gonzalo del Val (batería)
Uztailaren 19a | 12:00
Jesús Guridi Musika Kontserbatorioa
Bass Combo / Big Band Jesús Guridi
Director: Joanes EderraTRIZAK
Julen Izarra (saxo tenor y soprano), Jon Piris (contrabajo), Hasier Oleaga (batería)
Uztailaren 20a | 12:00
Campus Musical Udaband Musika Campusa
Udaband: Concierto Fin De Campus
Directora: Ana Isabel BravoThe Breitners
Artes (MC, voz), Alberto Guio (saxo), David Sancho (piano), Fede Marini (batería)
2018
cartel2018


2018 | 42º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Asteartea, uztailaren 17a | 20:30 · Concierto de Gospel
Leanne Faine & Favor
Leanne Faine , líder Trunita Robinson, soprano Antoinette Linton , alto/soprano Myia Simmons, alto Tyrone Block, tenor Christopher Randle, teclados

Asteazkena, uztailaren 18a| 21:00
Hudson Jack DeJohnette, John Medeski, John Scofield, Scott Colley
Jack Dejohnette, batería John Medeski, teclados John Scofield, guitarra Scott Colley, bajo

Al Mckay’s Earth, Wind & Fire Experience
Al McKay, guitarra Tim Owens, voz DeVere Duckett, voz Claude Woods, voz James Manning, bajo Ben Dowling, teclados Dean Gant, teclados Anthony Beverly, batería David Leach, percusión Ed Wynne, saxo Luis Gonzales, trompeta Omar Peralta, trompeta Shaunte Palmer , trombón

Osteguna, uztailaren 19a | 21:00
Carla Bruni
Carla Bruni , voz Taofik Farah, guitarra Johanne Mathaly, bajo y chelo Cyril Barbessol , piano y teclados Xavier Sanchez, batería

Mingus Big Band
Alex Sipiagin, Philip Harper, Anthony Fazio, trompetas Conrad Herwig, Robin Eubanks, trombones Earl McIntrye, trombón bajo y tuba Wayne Escoffery, Abraham Burton, Alex Foster, Ron Blake, Lauren Sevian, saxophones Theo Hill, piano Boris Kozlow, contrabajo Donald Edwards, batería

Ostirala, uztailaren 20a | 21:00
Gasteizko Ganabara Orkestra con Perico Sambeat Quartet “Conversaciones”
Director, Iker Sanchez Arreglos, Miguel Blanco Perico Sambeat, saxo alto, soprano y flauta Joan Díaz, piano Masa Kamaguchi, contrabajo Marc Miralta batería

Cory Henry & The Funk Apostles
Cory Henry, órgano y teclados Nicholas Semrad, teclados TaRon Lockett, batería y percusión Sharay Reed, bajo Adam Agati, guitarra Denise Stoudemire y Tiffany Steveson, coros

Larunbata, uztailaren 21a | 21:00
Brooklyn Funk Essentials
Iwan VanHetten, trompeta, teclados y voz Lati Kronlund, bajo Anna Brooks, saxos y voz Desmond Foster, voz y guitarra Hux Nettermalm, batería Alison Limerick, voz

Kool & the gang

Antzoki Nagusia

Asteartea, uztailaren 17a | 18:00
Konexioa David Cid Trio + Joel Frahm
David Cid, piano Xurxo Estévez, contrabajo Rakel Arbeloa, batería Joel Frahm, saxo tenor

Asteazkena, uztailaren 18a | 18:00
Avishai Cohen
Avishai Cohen: trompeta Yonatan Albalak: guitarra eléctrica Uzi Ramirez: guitarra eléctrica y bajo eléctrico Aviv Cohen: batería Ziv Ravitz: batería

Osteguna, uztailaren 19a | 18:00
Camila Meza
Osteguna, uztailaren 20a | 18:00
Bridges con Seamus Blake
Hayden Powell, trompeta Espen Berg, piano Jesper Bodilsen, bajo Anders Thorén, batería Seamus Blake, saxo

Ostirala, uztailaren 21a | 18:00
Fred Nardin Trio con Fabrizio Bosso
Fred Nardin, piano Or Bareket, bajo Leon Parker, batería Fabrizio Bosso, trompeta

Gauerdiko Jazza

Uztailaren 17-tik 21-ra arte | 00:00 Gauerdiko Jazza: Hotel Silken Ciudad de Vitoria
Mark Whitfield Trio
Mark Whitfield, guitarra Ben Allison, contrabajo Billy Drummond, batería

Galaad Moutoz Swing Orchestra
Katrin-Merili Poom, voz Galaad Moutoz, piano y dirección Simon Pele, trompeta Benoit Carnet, saxo tenor Simon La Touche, trombón Philippe Dardelle, contrabajo Paul Morvan, batería

Jazz kalean

Uztailaren 17-tik 21-ra arte | 13:00
Mark Braud Street Band
Mark Braud, trompeta y voz Dani Alonso, trombón Pau Casares, clarinete Erwyn Seerutton, banjo David Parras, tuba Joan Casares, batería

2017
cartel2017


2017 | 41º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Asteartea, Uztailaren 11a | 20:30 · Gospel Kontzertua THE BROWN SISTERS
Gospel Kontzertua
Vanessa Dukes, Andrea Brown, Adrienne Brown, Amber Dukes, Lavette Sims, voz; Jason Tyson,órgano
Asteazkena, Uztailaren 12a | 21:00
Larry Carlton Quarter
Larry Carlton; guitarra, Claus Fischer, bajo Wolfgang Dahlheimer, teclados Hardy Fischötter, batería

Stanley Clarke Quarter
Stanley Clarke, bajo y contrabajo Beka Goschiaschivili, piano y teclados Mike Mitchell, batería Cameron Graves, teclados

Osteguna, Uztailaren 13a | 21:00
Homenaje a Thelonious Monk
Kenny Barron, Cyrus Chestnut, Benny green & Eric Reed

TS Monk sextet con Nnenna Freelon
TS Monk, batería y líder Helen Sung, piano Willie Williams, saxo tenor Patience Higgins, saxo alto Josh Evans, trompeta Kenny Davis, bajo Nnenna Freelon, voz.

Ostirala, Uztailaren 14a | 21:00
Jean Luc Ponty, Biréli Lagréne & Kyle Eastwood
Jean Luc Ponty, violin Biréli Lagrène, guitarrra Kyle Eastwood, contrabajo Patti Austin “For Ella”

Patti Austin, voz Olaf Polziehn, piano Christian von Kaphengst, contrabajo Peter Lübke, batería.

Larunbata, Uztailaren 15a | 21:00
Woman to Woman
Renee Rosnes, piano y dirección musical Cécile McLorin Salvant, voz Anat Cohen, clarinete Melissa Aldana, saxo tenor Ingrid Jensen, trompeta Noriko Ueda, contrabajo Allison Miller, batería Rubén Blades con Roberto Delgado & Orquesta Gira “Caminando, Adios y Gracias” Despedida de Rubén Blades de las giras de Salsa

Roberto Delgado, dirección y arreglos musicales, bajo eléctrico y coros Juan Berna, piano Luis Enrique Becerra, teclados, coros Marcos Barraza, congas, coros Carlos Pérez-Bidó, timbales, coros Raúl ¨Toto¨ Rivera, bongós, campanas Ademir Berrocal, batería, coros Juan Carlos ¨Wichy¨ López, trompeta Alejandro Castillo, trompeta Francisco Delvecchio, trombón Idigoras Bethancourt, trombón Avencio Núñez, trombón Carlos Ubarte, saxo barítono.

Antzoki Nagusia

Asteartea, Uztailaren 11a | 18:00
Konexioa Hasier Oleaga Trio + Jorge Rossy
Julen Izarra, saxo tenor Jorge Abadía, guitarra Hasier Oleaga, batería Jorge Rossy, vibráfono
Asteazkena, Uztailaren 12a | 18:00
Harold López Nussa Trio
Harold López Nussa, piano Julio González, contrabajo Ruy López Nussa, batería y percusión
Osteguna, Uztailaren 13a | 18:00
Joel Ross con Raynald Colom Quartet
Joel Ross, vibráfono Raynald Colom, trompeta y fiscornio Marco Mezquida, piano Horacio Fumero, contrabajo Marc Miralta, batería
Osteguna, Uztailaren 13a | 18:00
Joel Ross con Raynald Colom Quartet
Joel Ross, vibráfono Raynald Colom, trompeta y fiscornio Marco Mezquida, piano Horacio Fumero, contrabajo Marc Miralta, batería
Ostirala, Uztailaren 14a | 18:00
Linda May Han Oh
Linda Oh, contrabajo Ben Wendel, saxo tenor Matthew Stevens, guitarra Justin Brown, batería
Ostirala, Uztailaren 14a | 18:00
The Croker Escape Velocity
Theo Croker, trompeta Femi Temowo, guitarra Jonathan Idiagbonya, piano Rick James, bajo Dexter Hercules, batería

Gauerdiko Jazza

Uztailaren 11-tik 15-ra arte
George Cables Trio
JazzCare All Stars

Jazz kalean

Uztailaren 11-tik 15-ra arte
Lucien Barbarin Street Band
2016
edicion2016


2016 | 40º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Asteartea, uztailaren 12a | 20:30 · Concierto de Gospel
Concierto de Gospel
Bryant Jones & The Victory Gospel Singers (Bryant Jones, director, barítono y piano; Lisa Jackson, soprano; Debra Lane, alto; Jeannie Lightfoot, alto; Centrell Ward, soprano; Tim White, tenor)
Asteazkena, uztailaren 13a| 21:00
Ruthie Foster(Ruthie Foster, guitarra y voz; Scotty Miller, teclados y mandolina; Larry Fulcher, bajo; Samantha Banks, batería)

The Taj Mahal Trio(Taj Mahal, guitarra y voz; Eddie Rich, bajo; Kester Smith, batería)

Osteguna, uztailaren 14a | 21:00
Tom Harrell Trip: The Adventures of a Quixotic Character(Tom Harrell, trompeta y fiscorno; Ralph Moore, saxo teno; Ugonna Okegwo, bajo; AdamCruz, batería)

Joshua Redman Quartet con Kevin Hays, Joe Sanders & Jorge Rossy(Joshua Redman, saxo tenor; Kevin Hays, piano; Joe Sanders, contrabajo; Jorge Rossy, batería)

Ostirala, uztailaren 15a | 21:00
Dave Holland / Kenny Barron(Dave Holland, contrabajo; Kenny Barron, piano)

Jamie Cullum(Jamie Cullum, piano y voz; Chris Hill, bajo; Brad Webb, batería; Tom Richards, saxo; Rory Simmons, trompeta)

Larunbata, uztailaren 16a | 21:00
Pat Metheny & Ron Carter(Pat Metheny, guitarras; Ron Carter, contrabajo)

Cécile McLorin Salvant(Cécile McLorin Salvant, voz; Aaron Diehl, piano; Paul Sikivie, contrabajo; Lawrence Leathers, batería)

 

Antzoki Nagusia · S.XXI. mendeko Jazzaldia

Asteartea, uztailaren 12a | 18:00
Konexioa
Pablo M Caminero + Chris Cheek(Chris Cheek, saxo tenor y soprano; Albert Sanz, piano; Pablo M Caminero, contrabajo; Borja Barrueta, batería)
Asteazkena, uztailaren 13a | 18:00
Ximo Tebar «New Son Mediterraneo»(Ximo Tebar, guitarra; Ricardo Belda, piano; Dominique Di Piazza, bajo; Donald Edwards, batería; trombón, percusión y teclados)

Osteguna, uztailaren 14a | 18:00
GoGo Penguin(Chris Illingworth, piano; Nick Blacka, bajo; Rob Turner, batería)

Ostirala, uztailaren 15a | 18:00
Yaron Herman, piano solo
Larunbata, uztailaren 16a | 18:00
Rudresh Mahanthappa «Bird Calls»(Rudresh Mahanthappa, saxo alto y compositor; Adam O’Farrill, trompeta; Bobby Avey, piano ; Thomson Kneeland, bajo; Rudy Royston, batería)

Gauerdiko jazza · Hotel NH Canciller Ayal

Uztailaren 12-tik 16-ra arte
Benny Green Trio(Benny Green, piano; Dezron Douglas, contrabajo; Rodney Green, batería)

Louis Prima Forever(Patrick Bacqueville, trombón y voz; Pauline Atlan, voz; Claude Braud, saxos; Michel Bonnet, trompeta; Fabien Sauddaye, piano; Nicolas Peslier, guitarra; Enzo Mucci, contrabajo; Stéphane Roger, batería)

Kalean Jazza

Uztailaren 12-tik 16-ra arte
Shakin’ All Brass Band (Alberto Pérez, trompeta; Matthew Simon, trompeta; Dani Alonso, trombón; Xavier Figuerola, saxo; David Parras, tuba;

Jean-Pierre Drouard, caja; Santi Cholbi, bombo)

2015
edicion2015


2015 | 39º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Asteartea, Uztailaren 14a | 20:30 · Gospel Kontzertua
Take 6

Tina Brown & The Gospel Messengers(Tina Brown, voz y dirección; Nancy Mislap, voz; Kristal Gaston, voz; Marilyn Hearts, voz; Frank Menzies, voz y piano; Fred Dubose, voz y batería)

Asteazkena, Uztailaren 15a | 21:00
José James ʺThe Music of Billie Holidayʺ (José James, voz y guitarra; Solomon Dorsey,bajo eléctrico; Leo Genovese, teclados; Nate Smith, batería)

Hiromi ʺThe Trio Projectʺ (Hiromi, piano  ; Anthony Jackson, bajo; Simon Philips, batería)

Osteguna, Uztailaren 16a | 21:00
Brad Mehldau Trio(Brad Mehldau, piano; Larry Grenadier, contrabajo; Jeff Ballard,batería)

Chris Potter, Dave Holland, Lionel Loueke & Eric Harland(Chris Potter, saxo tenor; Dave Holland, contrabajo; Lionel Loueke, guitarra,Eric Harland, batería)

Ostirala, Uztailaren 17a | 21:00
Anat Cohen ʺCelebrando Brasilʺ (Anat Cohen, clarinete; Reinier Elizarde, bajo; Jeff Ballarad, batería)

Estrella Morente y Niño Josele(Estrella Morente, voz; Niño Josele, guitarra)

Estrella Morente, Niño Josele y Anat Cohen

Larunbata, Uztailaren 18a | 21:00
Chick Corea & Herbie Hancock, duo de pianos

Antzoki Nagusia · S.XXI. mendeko Jazzaldia

Asteartea, Uztailaren 14a | 18:00
Jason Marsalis Vibes Quartet(Jason Marsalis, vibráfono; Austin Johnson, piano; Will Goble, bajo; David Potter, batería)

Asteazkena, Uztailaren 15a | 18:00
Konexioa
Euskadiko Ikasleen Jazz Orkestra & Jim Snidero
Osteguna, Uztailaren 16a | 18:00
Vincent Peirani ʺLiving Beingʺ (Vincent Peirani, acordeón; Emile Parisien, saxo; Tony Paeleman, Fender Rhodes; Julien Herné, bajo; Yoann Serra, batería)

Ostirala, Uztailaren 17a | 18:00
Edmar Castañeda, arpa india
Larunbata, Uztailaren 18a | 18:00
James Brandon Lewis Trio(James Brandon Lewis, saxo tenor; Luke Stewart, bajo; Warren Trae Crudup, batería)

Gauerdiko Jazza · Hotel NH Canciller Ayal

Uztailaren 14-tik 18-ra arte
Eric Reed Trio(Eric Reed, piano; Paolo Benedittini, contrabajo; Luca Santaniello, batería)

Kenny ʺBlues Bossʺ Wayne Quintet(Kenny ʺBlues Bossʺ Wayne, piano y voz; Drew Davies, saxo tenor; Stan Noubard Pacha, guitarra; ChristopheGarreau, contrabajo; Fabrice Bessouat, batería)

Jazz kalean

Uztailaren 14-tik 18-ra arte
Shakin’ All Brass Band(Albeto Pérez, trompeta; Matthew Simon, trompeta; Dani Alonso, trombón; Xavier Figuerola, saxo; David Parras, tuba; Jean-Pierre Derouard, caja; Santi Cholbi, bombo)

2014
edicion2014


2014 | 38º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Lunes, uztailaren 14a | 20:30 · Concierto de Gospel
Take 6 (Claude McKnight III, Mark Kibble, Jiek Kibble, Dave Thomas, Alvin Chea, Khristian Dentley)

Asteartea, uztailaren 15a | 21:00
Chano Domínguez & Niño Josele(Chano Domínguez, piano; Niño Josele, guitarra)
Darcy James Argue’s Secret Society (Erica Von Kleist, Sharel Cassity, Sam Sadigursky, John Ellis, Carl Maragh, saxos; Seneca Black, Tom Goehring, Matt Holman, Nadje Noordhuis, Jason Palmer, trompetas; Mike Fahie, Ryan Keberle, Jacob Carachik, Jennifer Wharton, trombones; Sebastian Boelle, guitarra; Adam Birnbaum, piano; Matt Clhesy, bajo; Jon Wikan, batería; Darcy James Arague, composición y dirección)
Asteazkena, uztailaren 16a | 21:00
Noa(Noa, voz y percusión; Gil Dor, guitarra y voz; Gadi Seri, percusión; Adan Ben Ezra, contrabajo)
Miguel Poveda (Miguel Poveda, voz; Joan Albert Amargós, piano; Juan Gómez « Chicuelo », guitarra; Antonio Coronel, percusión; Julián Sánchez, trompeta; Guillermo Prats, contrabajo; Carlos Grilo, palmas; Manuel Salado, palmas)
Noa y Miguel Poveda
Osteguna, uztailaren 17a | 21:00
Trombone Shorty & Orleans Avenue(Trombone Shorty, trombón y trompeta; Tim McFather, saxo tenor; Dan Oestreicher, saxo barítono; Mike Ballard, bajo; Joey Peebles, batería; Peter Murano, guitarra)
Dr. John « Homenaje a Louis Armstrong »
Sarah Morrow, directora musical (Dr. John, voz y piano ; Sarah Morrow, trombón y coros; Reggie Jackson, batería; Bobby Floyd, órgano; Dave Yoke, guitarra; Nicolás Zubía y Javier Pérez; trompeta ; Raul Romo, saxo alto; Julen Izarra, saxo tenor; Roberto Pacheco, saxo barítono)
Trombone Shorty y Dr. John
Ostirala, uztailaren 18a | 21:00
Richard Bona, Manu Katché, Stefano Di Battista, Eric Legnini(Stefano Di Battista, saxo tenor; Eric Legnini, piano y teclados; Richard Bona, bajo y voz; Manu Katché, batería)
Paul Anka « Rock Swings y Grandes éxitos »
Larunbata, uztailaren 20a | 21:00
Chucho Valdés & The Afro-Cuban Messengers(Chucho Valdés, piano; Gastón Joya, bajo; Rodney Barreto, batería; Dreiser Durruthy, combalé, batás y voz; Yaroldy Abreu Torres, percusion)
Orquesta Buena Vista Social Club© con Omara Portuondo « Adiós Tour » (Omara Portuondo , voz; Eliades Ochoa, voz y guitarra; Jesús “Aguaje” Ramos, trombón, voz y dirección musical; Guajiro Mirabal, trompeta; Barbarito Torres, laúd; Pedro Pablo, contrabajo; Alberto La Noche bongos; Idania Valdés, voz y percusión; Rolando Luna, piano; Andrés Coayo, congas; Carlos Calunga, voz; Luis Alemany, trompeta; Papi Oviedo, tres; Guajirito Mirabal, trompeta)
Chucho Valdes con Omara Portuondo y Orquesta Buena Vista Social Club©

Antzoki Nagusia · S.XXI. mendeko Jazzaldia

Lunes, uztailaren 14a | 18:00
Konexioa:
Sylvain Luc & David Binney(Sylvain Luc, guitarra; David Binney, saxo alto; Pierre-François Dufour, batería y chelo)
Asteartea, uztailaren 15a | 18:00
Kris Bowers(Kris Bowers, piano; Adan Agati, guitarra; Burniss Travis, bajo; Jamire Williams, batería, Julia Easterlin, voz)

Asteazkena, uztailaren 16a | 18:00
Andrea Motis & Joan Chamorro Group (Andrea Motis, voz, trompeta y saxos alto y soprano; Joan Chamorro, voz, contrabajo, saxos tenor y barítono; Ignasi Terraza, piano y órgano Hammond; Josep Traver, guitarra; Esteve Pi, batería)

Osteguna, uztailaren 17a | 18:00
Melissa Aldana – Crash Trio(Melissa Aldana, saxo tenor; Pablo Menares, bajo; Francisco Mela, batería)

Ostirala, uztailaren 18a | 18:00
Baptiste Trotignon Trio(Baptiste Trotignon, piano; Thomas Bramerie, contrabajo;Greg Hutchinson, batería)

Larunbata, uztailaren 19a | 18:00
Cécile McLorin Salvant(Cécile McLorin Salvant, voz; Aaron Diehl, piano; Paul Sikivie, bajo; Rodney Green, batería)

Gauerdiko jazza · Hotel NH Canciller Ayal

Uztailaren 15-tik 19-ra arte
David Kikoski Trio. Invitado especial : Terell Stafford (David Kikoski, piano; Boris Kozlow, contrabajo; Willie Jones III, batería; Terell Stafford, trompeta)
The Pink Turtle
June Milo, voz; Patrick Bacqueville, trombón y voz; Pierre-Louis Cas, saxo y voz; Julien Sylvand, trompeta y voz; Jean-Marc Montaut, piano; Leonard Vanhee, contrabajo; Didier Ottaviani, batería)

Kalean Jazza

Uztailaren 15-tik 19-ra arte
New Orleans Swamp Donkeys(Sam Friend, banjo, voz y dirección musical; James Williams, trompeta y voz; Wes Anderson IV, tuba; Jon Ramm, trombón; James Marotta, percusión)

2013
edicion2013


2013 | 37º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Asteartea, Uztailaren 16a | 20:30
Gospel Kontzertua
Los Angeles Crenshaw Gospel Choir
Directora: Iris Stevenson
Asteazkena. Uztailaren 17a | 21:00
Ibrahim Maalouf
Ibrahim Maalouf, trompeta; Mark Turner, saxo; Frank Woeste, piano; Larry Grenadier, contrabajo; Clarence Penn, batería

Bill Frisell Big Sur Sextet
(Bill Frisell, guitarra; Carrie Rodríguez, violin; Jenny Scheiman, violin; Eyvind Kang, viola; Hank Roberts, chelo; Rudy Royston, batería)

Osteguna, Uztailaren 18a | 21:00
Jacky Terrasson “Gouache˝
Invitados especiales: Michel Portal, Stephane Belmondo y Cecile McLorin-Salvant (Stephane Belmondo, trompeta; Michel Portal, clarinete y saxo;Jacky Terrasson, piano; Burniss Travis, contrabajo; Leon Parker, bateria; Cecile McLorin-Salvant, voz)

Melody Gardot
(Melody Gardot, voz; Irwin Hall, saxo y flauta; Aidan Carroll, bajo; Chuck Staab, batería; Mitchell Lone, guitarra)

Ostirala, Uztailaren 19a | 21:00
Tom Harrell Quintet
(Tom Harrell, trompeta; Wayne Escoffery, saxo tenor; Danny Grisset, piano; Ugona Okegwo, contrabajo; Johnathan Blake, batería)

Branford Marsalis
Quartet (Banford Marsalis, saxos soprano y tenor; Joey Calderazzo, piano; Eric Revis, contrabajo; Justin Faulkner, batería)

Larunbata, Uztailaren 20a | 21:00
Chick Corea & The Vigil
(Chick Corea, piano y teclados; Tim Garland, saxo; Christian McBride, bajo Marcus Gilmore, batería; Charles Altura, guitarra)

Paco de Lucía
(Paco de Lucía, guitarra; Alain Pérez, bajo; Antonio Serrano, armónica y teclados; Antonio Fernández Montoya “Farru”, baile; Juan Rafael Cortés Santiago “Duquende”, cante; Israel Suárez “El Piraña”, percusión; Antonio Sánchez, guitarra; David de Jacoba, cante)

Antzoki Nagusia · S.XXI. mendeko Jazzaldia

Asteartea, Uztailaren 16a | 18:00
Konexioa: Javier Colina & Kirk Lightsey
(Kirk Lightsey, piano; Javier Colina, contrabajo)

Craig Taborn, piano solo

Osteguna, Uztailaren 18a | 18:00/p>
Ben Williams Sound Effect
(Marcus Strickland, saxos; David Bryant, piano; Ben Williams, bajo; John Davis, batería; Matt Stevens, guitarra)
Ostirala, Uztailaren 19a | 18:00
Pascal Schumacher, Francesco Tristano, Bachar Khalifé Trio
(Francesco Tristano, piano; Bachar Khalifé, percusión; Pascal Schumacher, vibráfono)
Larunbata, Uztailaren 20a | 18:00
Antonio Sánchez & Migration
(Dave Binney, saxo; John Screet, piano; Matt Brewer, bajo; Antonio Sánchez, batería)

Gauerdiko Jazza · Hotel NH Canciller Ayala

Uztailaren 16-tik 20-ra arte
Cyrus Chestnut Trio
(Cyrus Chestnut, piano; Giorgos Antoniou, contrabajo; Esteve Pi, batería)

Ray Gelato & The Giants
(Ray Gelato, saxo tenor y voz; Danny Marsden, trompeta; Olly Wilby, saxo alto; Andy Rogers, trombón; Gunther Kurmayr, piano; Oli Hayhurst, bajo Sebatian de Krom, batería)

Jazz kalean

Uztailaren 16-tik 20-ra arte
TBC Brass Band
(Edward ˝Jucy˝ Jackson, tombón; Joe Maize, trombón; Devon Vance, trombón; Darryl Parlow, trompeta; Sean Michael Roberts, trompeta; Eric ˝ Boogie˝ Gordon, trompeta; Bernard ˝Bunny˝ Adams, tuba; Darren Towns, bombo; Glenn Finister Andrews, caja)
2012
edicion2012


2012 | 36ºedizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 16a, astelehena | 20:30 · Concierto de Gospel
Sweet Honey in the Rock

Uztailaren 17a, asteartea | 21:00
Stefano Bollani Trio
Joe Lovano & Dave Douglas Quintet · sound prints
Uztailaren 18a, asteazkena | 21:00
Joshua Redman & Bad Plus
The soul Rebels
Uztailaren 19a, osteguna | 21:00
Esperanza Spalding “Radio Music Society”
Gilberto Gil
Uztailaren 20a, ostirala | 21:00
Fred Hersch trio
Pat Metheny Unity Band
Uztailaren 21a, larunbata | 21:00
Sonny Rollins

Teatro Principal · Jazz del Siglo XXI

Uztailaren 16a, astelehena | 18:00
Konexioa: Gorka Benítez Dúo & Ben Monder

Uztailaren 17a, asteartea | 18:00
Tigran Hamasyan Trio

Uztailaren 18a, asteazkena | 18:00
Phronesis

Uztailaren 19a, osteguna | 18:00
Dominick Farinacci Group

Uztailaren 20a, ostirala | 18:00
Ambrose Akinmusire

Uztailaren 21a, larunbata | 18:00
Ibrahim Maalouf

Jazz de Medianoche · Hotel NH Canciller Ayal

Uztailaren 17tik 21ra
Jonathan Batiste trio
The Pink Turtle

Kalean Jazza

Uztailaren 17tik 21ra
Shaking All Brass Band

2011
edicion2011


2011 | 35º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 10a, Igandea | 18:00 · Picnic de Nueva Orleans
B3 Dixieland | The Hot Wok
Uztailaren 11a, Astelehena | 20:30 · Gospel Kontzertua
Craig Adams & The Voices of New Orleans
Uztailaren 12a, Asteartea | 21:00
Dr. Michel White & The Original Liberty Jazz Band
Trombone Shorty & Orleans Avenue
Uztailaren 13a, Asteazkena | 21:00
Kyle Eastwood
Nigel Kennedy Quintet
Uztailaren 14a, Osteguna | 21:00
José James
Jamie Cullum
Uztailaren 15a, Ostirala | 21:00
Michel Camilo “Mano a Mano” con Giovanni Hidalgo & Charles Flores
Rubén Blades con la Orquesta de Roberto Delgado
Uztailaren 16a, Larunbata | 21:00
Danilo Pérez Trio
Herbie Hancock, Wayne Shorter, Marcus Miller: “Homenaje a Miles Davis”
Director Musical: Marcus Miller

Antzoki Nagusia · S.XXI. mendeko Jazzaldia

Uztailaren 11a, Astelehena | 18:00
Konexioa | Jose Guereñu “Gere” & Lou Marini
Uztailaren 12a, Asteartea | 18:00
Michel Portal “Bailador”
Uztailaren 13a, Asteazkena | 18:00
David Binney Quartet
Uztailaren 14a, Osteguna | 18:00
Alfredo Rodriguez Trio
Uztailaren 15a, Ostirala | 18:00
Fred Hersch, piano solo
Uztailaren 16a, Astelehena | 18:00
Jeremy Pelt Quintet

Gauerdiko Jazza · Hotel NH Canciller Ayal

Uztailaren 12-tik 16-ra arte
Eric Reed Trio
Mitch Woods and his Rocket 88

Voll Damm Gauerdiko Jazza · Aparthotel Jardines de Uleta

Uztailaren 12-tik 16-ra arte
Gerald Clayton

Jazz Terrace · Centro Cultural Montehermoso

Uztailaren 10-tik 16-ra arte
Uztailaren 10a
Concierto de Funk-Jazz de La Banda Municipal de Música con Raúl Romo
Uztailaren 11a
Giulia Valle Group
Uztailaren 12a
Blue Apple Quartet
Uztailaren 13a
Elkano Browning Cream
Uztailaren 14a
Tribeqa
Uztailaren 15a
Fuel Fandango
Uztailaren 16a
Beat A Boom

Jazz Kalean

Uztailaren 10-tik 16-ra arte
Tuba Skinny
2010
edicion 2010


2010 | 34º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 11a · Picnic de Nueva Orleans
Royal Gumbo – Duke Heitger All Stars (Duke Heitger, Jerome Etcheberry, Pierre-Louis Cas, Christophe Deret, Christophe Davot, Jean-Marc Montaut, Laurent Vanhée, Stephane Roger)

Uztailaren 12a · Concierto de Gospel
The Harlem Jubilee Singers (Gregory Hopkins, Audrey Mikell, Lashelle Allen, Elmeria Bukhalter, Lafedrik Coaxner, Karl Dixon, Kenneth Gainey, Requithelia Allen, Tara Berkett Bramble, Annette Middleton, Collene Baumont, Charles Carter, Kenneth Hanson, Nathaniel Thompson, James Hicks, Courtney Bennet)

Uztailaren 13a · 100 Años de Django Reinhardt
Biréli Lgrene Trio con Didier LockwoodBiréli Lagrene, Didier Lockwood, Franck Wolf, Jurge Attig)

Gonzalo Rubalcaba Quinteto (Gonzalo Rubalcaba, Michael Rodríguez, Yosvany Terry, Matt Brewer, Marcus Gilmore)

Uztailaren 14a
The Larry Carlton Trio (Larry Carlton, Travis Carlton, Gene Coye)

Buddy Guy (Buddy Guy, Ric Hall, Marty Sammon, Orlando Wright, Tim Austin)

Uztailaren 15a
Joshua Redman Double Trio con Matt Penman, Reuben Rogers, Gregory Jutchinson y Bill Stewart.

Dianne Reeves (Dianne Reeves, Peter Martin, Romero Lubambo, Reginald Veal, Terreon Gully)

Uztailaren 16a
Randy Crawford & Joe Sample (Randy Crawford, Joe Sample, Moyes Lucas, Reggie Sullivan)

Paco de Lucía, Invitado Especial : Sherman Irby (Paco de Lucía, Critobal Heredia, Antonio Sánchez, Duquende, David Maldonado, Antonio Serrano, Piraña, Alain Perez, Farru, Sherman Irby)

Antzoki Nagusia · S.XXI. mendeko Jazzaldia

Uztailaren 12a
Konexioa: Iñaki Salvador & Helio Alves

Uztailaren 13a
Rudresh Mahanthappa & Vijay Iyer

Uztailaren 14a
Jacques Schwarz-Bart Quartet con Baptiste Trotignon, Reggie Washington y Leon Parker

Uztailaren 15a
Tineke Postma Quartet (Tineke Postma, Marc van Roon, Frans van der Hoeven, Martijn Vink)

Uztailaren 16a
Maurice Brown Effect (Maurice Brown, Derek Douget, Chris Rob, Solomon Dorsey, Joe Blaxx)

uztailaren 17a

Julian Lage Group (Julian Lage, Dan Blake, Aristides Rivas, Jorge Roeder, Tupac Mantilla)

Gauerdiko jazza · Apartahotel Jardines de Uleta

Uztailaren 15-tik 17-ra arte
Cyrus Chestnut Trio (Cyrus Chestnut, Darryl Hall, Douglas Sides)

Hotel NH Canciller Ayala

Uztailaren 13-tik 17-ra arte
Mark Whitfield Trio (Mark Whitfield, Pat Bianchi, Mark Whitfield Jr)

The Pink Turtle (Patrick Bacqueville, Michel Bonnet, Pierre Louis Cas, Christophe Davot, Jean-Marc Montaut, Laurent Vanhee, Stephane Roger)

Kalean Jazza

Uztailaren 13-tik 17-ra arte
Tuba Skinny (Erika Lewis, Barnabas Jenkins, Todd Burdick, Emily Asher, Shaye Cohn, Robin Rapuzzi)

2009

edicion 2009


2009 | 33º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 12a · Picnic de Nueva Orleans

Lillian Boutté(Lillian Bouté, Ben Cummings, Tom Piling, Denny Ilet, Andy Crowdy, Dasy Palmer)

The Dirty Dozen Brass Band(Gregory Davis, Roger Lewis, Kevin Harris, Terence Higgins, Jack Eckert, Efren Towns, Julius McKee, Revert Andrews)

Uztailaren 13a · Gospel Kontzertua

John Scofield & The Piety Street Band(John Scofield, Jon Cleary, Donald Ramsey, Ricky Fatar)

The Blind Boys of Alabama(Jimmy Carter, Bishop Billy Bowers, Ben Moore, Eric «Ricky» McKinnie, Joey Williams, Tracy Pierce)

Uztailaren 14a

Jimmy Cobb Kind of Blue
Jimmy Cobb, Wallace Roney, Javon Jackson, Vicent Herring, Larry Willis & Buster Williams

Brad Mehldau, Charlie Haden, Jorge Rossy

Uztailaren 15a

Pat Metheny & Charlie Haden – Duetos Missouri Sky

Diego Amador Cuarteto con Javier Colina (Diego Amador, Javier Colina, Miguel Vargas, Israel Varela, Diego Amador Jr.)

Uztailaren 16a

Stefano di Battista Quartet (Stefano Di Battista, Fabrizio Bosso, Baptiste Trotignon, Eric Harland)

SMV Stanley Clarke, Marcus Miller, Victor Wooten (Stanley Clarke, Marcus Miller, Victor Wooten, Federico Gonzalez Pena, Derico Watson)

Uztailaren 17a

Dee Dee Bridgewater (Dee Dee Bridgewater, James Carter, Edsel Gomez, Ira Coleman, Jonathan Blake)

Madeleine Peyroux (Madeleine Peyroux, Darren Beckett, James Beard, Jon Herington, Barak Mori)

Uztailaren 18a

Allen Toussaint piano solo

Wynton Marsalis & Jazz at Lincoln Center Orchestra con Chano Domínguez (Wynton Marsalis, Sean Jones, Marcus Printup, Vicent Gardner, Elliot Mason, Chris Crenshaw, Sherman Irby, Ted Nash, Walter Blanding, Victor Goines, Joe Temperley, Dan Nimmer, Carlos Henriquez, Ali Jackson, Chano Domínguez, Jared Grimes, Tomasito)

Antzoki Nagusia · S.XXI. mendeko Jazzaldia

Uztailaren 13a

Konexioa

Gonzalo Tejada-Ingrid Jensen (Gonzalo Tejada, Roger Mas, David Xirgu, Ingrid Jensen)

Uztailaren 14a

Lyambiko and Band (Lyambiko, Marque Lowenthal, Robin Draganic, Heinrich Köbberling)

Uztailaren 15a

Raynald Colom(Raynald Colom, José Reinoso, Tom Warburton, Marc Aiza, Roger Blavia)

Uztailaren 16a

Triphasic(Llibert Fortuny, Gary Willis, David Gómez)

Uztailaren 17a

Hadrien Féraud & Rumeurs(Hadrien Féraud, Jim Grandcamp, Michael Lecoq, Yoann Schmidt, Freddy Jay)

Uztailaren 18a

Lionel Loueke Trio(Lionel Loueke, Maximo Biolcati, Ferenc Nemeth)

Gauerdiko Jazza · Hotel Canciller Ayala

Uztailaren 18a

Gerald Clayton(Gerald Clayton, Joe Sanders, Justin Brown)

Pepe Rivero & Friends (Pepe Rivero, Manuel Machado, Bobby Martínez, Santi Greco, Georvis Pico, Moisés Porro)

2008
edicion 2008


2008 | 32º edizioa

Picnic de Nueva Orleans

Uztailaren 13a
Dr. Michael White & Steamboat Jazz Band (Dr. Michael White, Felix Pedrosa, Koldo Martínez de Luco, Igor Olalde, Xabier Moraza, Ricardo Angulo, Iñigo Zárate, José Miguel Nanclares)

Funk Off (Paolo Bini, Luca Poggiali, Emiliano Bassi, Tiziano Panchetti, Andrea Pasi, Claudio Giovagno, Dario Cecchini, Giacomo Basi, Nicola Cipriani, Giordano Geroni, Francesco Bassi, Alessandro Suggelli, Lcua Basan, Daniele Bassi)

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 14a · Noche Electrónica
Parov Stelar (Parov Stelar, Marcus Ecklmayr, Eva Klampfer, Stefan Hölzl, Andreas Lettner)

Galactic (Benjamin Ellman, Jeff Raines, Richard Vogel, Robert Mercurio, Stanton More)

Uztailaren 15a · Noche Verve
Wayne Shorter Quartet (Wayne Shorter, Danilo Pérez, John Patitucci, Brian Blade)

Herbie Hancock (Herbie Hancock, Chris Potter, Lionel Lueke, Dave Holland, Vinnie Colaiuta, Sonya Kitchell, Amy Keys)

Uztailaren 16a
Javier Limón, Invitada especial: Concha Buika (Javier Limón, Concha Buika, Ivan “Melón” Lewis, Horacio “El Negro” Hernández, Daniel Noel, Piraña, Ramón Porrina, Carlos Sarduy, Mandela, Román Filiu, Inoidel González)

Bebo Valdés y Chucho Valdés (Chucho Valdés, Bebo Valdés, Lázaro Rivero, Yaroldy Abreu, Juan Carlos Rojas, Mayra Valdés)

Uztailaren 17a · Mujeres en el Jazz
Maria Schneider Big Band. (Maria Schneider, Tony Kadleck, Jon Owens, Laurie Frink, Ingrid Jensen, Steve Wilson, Charles Pillow, Rich Perry, Donny McCaslin, Scott Robinson, Keith O’Quinn, Ryan Keberle, Marshall Gilkes, George Flynn, Toninho Ferragutti, Ben Monder, Frank Kimbrough, Jay Anderson, Clarence Penn)

Cassandra Wilson (Cassandra Wilson, Marvin Sewell, Jonathan Batiste, Reginald Veal, Herlin Riley, Lekan Babalola)

Uztailaren 18a
Sonny Rollins (Sonny Rollins, Clifton Anderson, Bobby Broom, Bob Crenshaw, Kobie Watkins, Kimati Dinizulu)

Uztailaren 19a · 50 aniversario de la Bossa Nova
Rosa Passos (Rosa Passos, Elio Alvez, Paulo Paulelli, Celso de Almeida)

Milton Nascimento & Jobim trio (Milton Nascimento, Paulo Jobim, Daniel Jobim, Paulo Braga, Rodrigo Villa)

Antzoki Nagusia · S.XXI. mendeko Jazzaldia

Uztailaren 14a · Konexioa
Jean Marie Ecay Trio Conexión Con  Rick Margitza (Rick Margitza, Jean Marie Ecay, Jean Michel Charbonnel, André Charlier)

Uztailaren 15a
Charles Lloyd New Quartet (Charles Lloyd, Jason Moran, Reuben Rogers, Eric Harland)

Uztailaren 16a
José James (José James, Gideon van Gelder, Neville Malcolm, Rich Spaven)

Uztailaren 17a
Jef Neve Trio (Jef Neve, Piet Vebist, Teun Verbruggen)

Uztailaren 18a
Yaron Herman Trio (Yaron Herman, Matt Brewer, Gerald Cleaver)

Uztailaren 19a
Agusti Fernández, Barry Guy y Ramón López Trio

Gauerdiko jazza · Hotel NH Canciller Ayala

Uztailaren 15-tik 19-ra arte
Lewis Nash Trio (Lewis Nash, Peter Washington, Dado Moroni)

Uztailaren 15-tik 19-ra arte
Taylor Eigsti & Julian Lage

Kalean Jazza

Uztailaren 14-tik 16-ra arte
Funk Off Ciarsa

Jazz en Movimiento Ciarsa

Uztailaren 12a
Benny Green

2007
edicion 2007


2007 | 31º edizioa

Campas de Armentia

Uztailaren 15a · Picnic de Nueva Orleans
Wendell Brunious & The New Orleans Stompers Wendell Brunious, Oscar Font, Oriol Romaní, Félix de Blas, Erwin Serutton

Evan Christopher’s Clarinet Road
Evan Christopher, David Blenkhorn, Gilles Chevaucherie, Sthephane Roger

La Porteña Jazz Band
Ubaldo González Lanuza, José Ignacio “Begro” Mazzanti, Carlos Nostro, Marcello Gallo, Arnau Boix, Joseph Tutusaus, Federico Mazzanti, David Parras, Edwin Serutton, Ignacio Mazzanti

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 16a
Konexioa

Hasier Oleaga Quartet
con Terell Stafford, Wycliffe Gordon y Donald Harrison

Victor y Juan de Diego
con Eric Reed, Ben Wolfe y Carl Allen

Ruper Ordorika con Terell Stafford, Wycliffe Gordon y Donald Harrison

Uztailaren 17a
Homenaje a Tete Montoliu
Chano Domínguez Trío(Chano Domínguez, Mario Rossy, Marc Miralta)
San Francisco Jazz Collective (Dave Douglas, Andre Hayward, Joe Lovano, Miguel Zenón, Stefon Harris, Renee Rosnes, Matt Penmann, Eric Harland)

Uztailaren 18a
Niño Josele, invitado especial: Joe Lovano (Niño Josele, Joe Lovano, Pablo Martín, David Xirgu, El Piraña)

Buika, invitado especial: Terell Stafford(Buika, Terell Stafford, Dani de Morón, Ivan “Melón” Lewis, Alain Pérez, Kiki Ferrer, Ramón Porrina)

Uztailaren 19a · Noche Verve
Homenaje a John Coltrane | McCoy Tyner Trio con Gary Bartz(Gary Bartz, McCoy Tyner, Gerald Cannon, Eric Kamau Gravatt)

La Música de las Películas de Spikee Lee
Spike Lee & Terence Blanchard Quintet
Invitados especiales: Patti Austin, Bilal y Hil St Soul (Spike Lee, Terence Blanchard, Brice Winston, Fabián Almazán, Dereck Hodge, Kendrick Scott, Patti Austin, Bilal, Hil St Soul)
Orquesta de Cámara Jesús Guridi, dirigida por Iker Sánchez

Uztailaren 20a
Ornette Coleman (Ornette Coleman, Denardo Coleman, Gregory Cohen, Tony Falange, Charnett Moffet)

Dave Holland Quintet (Dave Holland, Chris Potter, Robin Eubanks, Steve Nelson, Nate Smith)

Uztailaren 21a
Norah Jones
Invitado especial: M Ward

 

 

 

Antzoki Nagusia · S.XXI. mendeko Jazzaldia

Uztailaren 16a
Shap (Angel Celada, Sarah Rope, Paul Chafer, Jordi Bonell, Iñigo Goldaracena

Uztailaren 17a
Christian Scott Quintet(Christian Scott, David Bryant, Matthew Stevens, Luque Curtis, Marcus Gilmore)

Uztailaren 18a
Antonio Serrano(Antonio Serrano, José Reinoso, Horacio Fumero, Nicolás Correa)

Uztailaren 19a
e.s.t. Esbjörn Svensson Trio (Esbjörn Svensson, Dan Berglund, Magnus Öström)

Uztailaren 20a
The Johns – John Scofield & John Medeski

Uztailaren 21a
Esperanza Spalding(Esperanza Spalding, Leonardo Genovese, Lyndon Rochelle)

Gauerdiko Jazza · Hotel NH Canciller

Uztailaren 17-tik 21-ra arte
Cyrus Chestnut Trio (Cyrus Chestnut, Dezron Douglas, Neal Smit)

Uztailaren 17-tik 20-ra arte
Ray Gelato and his Giant Orchestra (Ray Gelato, Daniel Marsdem, Adrian Fry, Brandon Allen, Gunther Kuermayr, Michael Janisch, Elliot Henshaw)

Jazz Kalean

Uztailaren 15-tik 21-ra arte
Rob Espino & Friends from New Orleans (Rob Espino, Reginald Stewart, Brent Rose, Will Smith, Cayetano Ingle, Kerry Hunter)

Campas de Armentia

Uztailaren 15an · Nueva Orleans Picnic
Wendell Brunious & The New Orleans Stompers Wendell Brunious, Oscar Font, Oriol Romaní, Félix de Blas, Erwin Serutton

Evan Christopher’s Clarinet Road Evan Christopher, David Blenkhorn, Gilles Chevaucherie, Sthephane Roger

La Porteña Jazz Band
Ubaldo González Lanuza, José Ignacio “Begro” Mazzanti, Carlos Nostro, Marcello Gallo, Arnau Boix, Joseph Tutusaus, Federico Mazzanti, David Parras, Edwin Serutton, Ignacio Mazzanti

2006
edicion 2006


2006 | 30º edizioa

Antzoki Nagusia

Uztailaren 8a · Inaugurazio gala
Brad Mehldau Trio (Brad Mehldau; Larry Grenadier, Jeff Ballard)

Campos de Armentia

Uztailaren 9a · Picnic de Nueva Orleans
Dukes of Dixieland (Earl Bonie, Mike Fulton, Ben Smith, Scott Obenschain, Everette Link, Richard Taylor)

Dr. Michael White Quartet (DR. Michael White, Gregory Stafford, Detroit Brooks, Roland Guerin)

The Spirit of New Orleans All Star Jazz Band (Mark Braud, Lucien Barbarin, Orange Kellin, Rob Espino, Steve Pistorius, Walter Payton, Shannon Powell)

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 10a · Noche Electrónica
Incognito

Medeski, Martin & Wood
John Medeski, Billy Martín, Chris Wood

Uztailaren 11a
Delfeayo Marsali (Delfeayo Marsalis,Alonzo Bowens, Victor Atkins, Delbert Felix, Marion Felder)

Paco de Lucía (Paco de Lucía,El Piraña, Alain Pérez, Antonio Serrano, Niño Josele, Montse Cortés, Duquende, La Tana )

Uztailaren 12a
Ron Carter, Mulgrew Miller, Rusell Maloney

Lincoln Center Jazz Orchestra con Winton Marsalis
(Wynton Marsalis, Sean Jones, Ryan Kisor, Marcus Printup, André Hayward, Vincent Gardner, Sherman Irby, Walter Blanding, Victor Goines, Ted Nash, saxos alto, Joe Temperley, Dan Nimmer, Carlos Henriquez, Ali Jackson)

Uztailaren 13a · Noche Verve
Kenny Barron Trio (Kenny Barron, Kiyoshi Katagawa, Victor Lewis)
Sergio Mendes (Sergio Mendes, Carlos Yutaka del Rosario, Jorge Kleber Pimenta, Leonardo Nobre, Michael Shapiro, Nailton Dos Santos, Marco Dos Santos, Gracinha Loporace, Dawn Bishop-Woullard, Krishna Booker )
Uztailaren 14a
Enrique Morente
Michel Camilo & Tomatito
Uztailaren 15a
Sonny Rolllins (Sonny Rollins, Clifton Anderson, Bobby Broom, Bob Cranshaw, Kimati Dinizulu, Victor Lewis)

Antzoki Nagusia

Uztailaren 10a
Javier Vercher Sexteto (Javier Vercher, Lionel Loueke, Edward Pérez, Arturo Stable, Brannem Temple, Nacho Arimany)

Uztailaren 11a
Lizz Wright (Lizz Wright, Marvin Sewell, Edward “Ede” Wright, Massimo Bialcoti, Gregg Fine)

Uztailaren 12a
The Bad Plus (Ethan Iverson, Reid Anderson, David King)

Uztailaren 13a
Mina Agossi (Mina Agossi, Eric Jacot, Ichiro Onoe)

Uztailaren 14a
The Kenny Garrett Quartet (Kenny Garrett, Carlos McKinney, Kris Funn, Ronald Bruner)

Uztailaren 15a
Julliard School de Nueva York (Victor Goines, Christopher Madsen, Terell Stafford, Wycliffe Gordon, Ted Rosenthal, Ben Wolfe, Carl Allen)

Gauerdiko Jazza · Hotel NH Canciller

Uztailaren 11-tik 15-ra arte
Ronnie Mathews Trio (Ronnie Mathews, Ray Drummond, Alvin Queen)

Steve Tyrell (Steve Tyrell, Warren Vache, Timothy Quinn Jonson, Lyman Medeiros, Kevin Winard, Steve Cotter)

Kalean Jazza

Uztailaren 11-tik 15-ra arte
The New Birth Brass Band (Cayetano “Tanio” Hingle, Kerwin James, Kerry “Fat Man” Hunter, Darryl Adams, Reginald Steward, Troy “Trombon Shorty” Andrews, Kenneth Terry)

2005
edicion 2005


2005 | 29º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 10a
Concierto para Niños
Juilliard All Stars
Uztailaren 11a
Noche ElectrónicaOrtophonk(Raúl Romo Soto, Ivan Pacheco Estepa, Mikel Foncea Orcasitas, Say-Chin Yeoh, Daniel Foronda Martínez, Nando de la Casa Ortiz de Pinedo, Víctor García de la Torre Rey)
De Phazz (Pit Baumgartner, Pat Appleton, Karl Frierson, Otto Engelhardt, trombón y pianoBernd Windisch, Ralf Oehmichen, Frank Spaniol, Flo Dauner )
Us3 (First Rate, Geoff Wilkinson, Racheal Calladine, Mike Gorman, Ed Jone, Chris Storr, Reggi Wyns, Romina Johnson, Neville Malcom )
Uztailaren 12a
Charlie Parker Legacy (Wes Anderson, Vincent Herring, Jesse Davis, Ronnie Mathews, Ray Drummond & Jimmy Cobb. Invitado especial: Francesco Cafiso)
Chick Corea & Touchstone (Chick Corea, Carles Benavent, Jorge Pardo, Rubem Dantas, Tom Brechtlein)
Uztailaren 13a
Joe Lovano Quatet con Hank Jones, George Mraz & Lewis Nash

Cassandra Wilson (Cassandra Wilson, Reginald Veal, Marvin Sewell, Brandon Ross, Jeff Haynes, Gregoire Maret, Terri Lyne Carrington)

Uztailaren 14a
Charlie Haden & Gonzalo Rubalcaba con David Sánchez, Miguel Zenon, Michael Rodríguez, Oriente López & Ignacio Berroa

Steps Ahead (Michael Brecker, Mike Mainieri, Mike Stern, Richard Bona, Steve Smith)

Uztailaren 15a
Madeleine Peyroux (Madeleine Peyroux, Mat Penman, Scott Amendola)

Jamie Cullum (Jamie Cullum, Geoff Gascoyne, Sebastian DeKromm)

Uztailaren 16a
Taj Mahal Trio (Henry Frekericks, Bill Rich, Kester Smith)

Koko Taylor & Her Blues Machine (Koko Taylor, Calvin Louden, Melvin Smith, Shunsuke Kikuta, Anderson Edwards, Rick King)

The Robert Cray Band (Robert Cray, Jim Pugh, Harl Severaid, Kevin Haynes)

Antzoki Nagusia

Uztailaren 12a
Matthew Bourne

Uztailaren 13a
Moutin Reunion Quartet (Rick Margitza, Pierre de Bethmann, François Moutin, Louis Moutin)

Uztailaren 14a
Akosh.S.Unit (Akosh, Jean Philippe Morel, Gildas Etevenard)

Uztailaren 15a
Hiromi (Hiromi, Tony Grey, Martín Valihora)

Uztailaren 16a
Bobby Previte, Charlie Hunter, Greg Osby (Bobby Previte, Charlie Hunter, Greg Osby)

Gauerdiko Jazza · Hotel NH Canciller

Uztailaren 12-tik 16-ra arte
Benny Green Trio (Benny Green, John Webber, Rodney Green)

Uztailaren 12-tik 14-ra arte
John Pizzarelli Quartet (John Pizzarelli, Martin Pizzarelli, Ray Kennedy, Tony Tedesco)

Uztailaren 15-tik 16-ra arte
Kurt Rosenwinkel Trío (Kurt Rosenwinkel, Joe Martín, Ari Hoenig)

Jazz Kalean

Uztailaren 12-tik 16-ra arte
New Orleans Potholes Brass Band (Will Smith, Brent Rose, Eric Trolsen, Rob Espino, Cayetano Hingle, Kerry Hunter)

2004
edicion 2004


2004 | 28º edizioa

Campas de Armentia

Uztailaren 11a. Picnic de Nueva Orleans
New Orleans Blue Stompers (Ricard Gili, Pepe Robles, Oscar Font, Oriol Romaní, Félix de Blas, Albert Romaní, Marcelo de Castro)

New Orleans Heritage Jazz Band (Leroy Jones, Steve Walker, Bruce Brackman, Paul Longstreth, Mitchell Player, Bernard Johnson)

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 12a. Noche Electrónica
Erik Truffaz Group (Erik Truffaz, Patrick Muller, Marcelo Guiliani, Marc Erbetta)

Bugge Wesseltoft (Bugge Wesseltoft, Richard Mario Gensollen, Andreas Bye, Eric Jonas Lonna, Ole Morten Vaagan)

Uztailaren 13a
The Randy Brecker – Bill Evans Soulbop Band 2004 (Randy Brecker, Bill Evans, Hiram Bullock, David Kikoski, Victor Bailey, Steve Smith)

Herbie Hancock, Wayne Shorter, Dave Holland & Brian Blade

Uztailaren 14a
Clayton Hamilton Big Band con Patti Austin (Patti Austin, Bijon Waatson, Eugene “Snooky” Young, Clay Jenkins, Gilbert Castellanos, Sal Cracchiolo, Ira Nepus, George Bohanon, Ryan Porter, Maurice Spears, Jeff Clayton, Keith Fiddmont, Rickey Woodard, Charles Owens, Lee Callet, Randy Napoleon, Tamir Hedelman, Christopher Luty, Jeff Hamilton, John Clayton)

Solomon Burke

Uztailaren 15a
Chano Domínguez con Avishai Cohen & Jeff Ballard

Branford Marsalis (Branford Marsalis, Joey Calderazo, Eric Revis, Jeff “Tain” Watts)

Uztailaren 16a
Take 6 (Alvin Chea, Cedric Dent, Joel Kibble, Mark Kibble, Claude V. McKnight III, David Thomas)

Bobby McFerrin
Coro Cantilena

Uztailaren 17a
Juilliard All Stars (Terell Sttaford, Wycliffe Gordon, Victor Goines, Mike LeDonne, Ben Wolfe, Carl Allen)

Paco de Lucía (Paco de Lucía, Juan José Heredia “El Niño Josele”, Alain Pérez Rodríguez, Antonio Serrano, Montserrat Cortés, Juan Rafael Cortés Santiago “Duquende”, Victoria Santiago Borja “La Tana”, Israel Suárez Escobar “El Piraña”)

Antzoki Nagusia

Uztailaren 13a
Geri Allen “Time Line” (Geri Allen, Dave McMurray, Antoine Roney, Darryl Hall, Mark Johnson)

Uztailaren 14a
Sylvain Luc – Stephanne Belmondo Duo

Uztailaren 15a
Mark Turner “Fly Band” (Mark Turner, Chris Lightcap, Jeff Ballard)

Uztailaren 16a
Soweto Kinch (Soweto Kinch, Emmanuel “Femi” Temowo, Larry Bartley, Troy Miller)

Uztailaren 17a
Bojan

Gauerdiko Jazza · Hotel NH Canciller

Uztailaren 13-tik 17-ra arte
Lewis Nash Trio (Lewis Nash, Peter Washington, Bill Cunliffe)

Uztailaren 13-tik 15-ra arte
Avishai Cohen Quartet (Avishai Cohen, Yosvany Terry, Sam Bar-Sheshet, Mark Guiliana)

Uztailaren 16an eta 17an
Hiromi (Hiromi, Anthony Grey, Martin Valihora)

Kalean Jazza

Uztailaren 13-tik 17-ra arte
New Orleans All Star Brass Band (William Smith, Jerome Harper, Brent Rose, Rob Espino, Tanio Hingle, Kerry Hunter)

2003
edicion 2003


2003 | 27º edizioa

Campas de Armentia

Uztailaren 13a. Picnic de Nueva Orleans
Steamboat Jazz Band(Koldo Martínez de Luco, Félix Pedrosa, Igor Olalde “Bena”, Ibon Díaz, Xabier Moraza, Jon Sánchez “Jonko”, José Miguel Nanclares “Masa”)
Mark Braud (Mark Braud, Orange Kelly, Eric Trolsen, Steve Pistorius, Walter Payton Sr., Frank Oxley)
Preservation Hall Jazz Band (John Brunious, Ralph Johnson, Rickie Monie, Don Vappie, Ben Jaffe, Joe Lastie Jr.)
Dr. Michael White
Los Hombres Calientes (Bill Summers, Irvin Mayfield, Ricky Sebastian, Edwin Livingston, Victor Atkins, Devin Phillips, Leon Brown, Steven Walker)

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 14a. Noche Sudafricana
Ringo Madlingozi(Ringo Madlingozi, Pelokazi Nomfundo Nyati, Julias Johannes Boikanyo, Godfrey Mcgina, Fmanana, Sheron Mbutho, Matsusu Elias Mofokeng, Bushy David Seatholo, Richard Sintwa)
Jimmy Dludlu(Jimmy Dludlu, Lucas Khumalo, John Hassan, Moreira Chaguica, Frank Paku, Seredael Scheepers, Camillo Laombard)
Zim Ngqawana(Zin Nagqwana, Andile Yenana, Herbie Tsoaeli, Kevin Gibson)
Uztailaren 15a
Chano Domínguez Sexteto(Chano Domínguez, Guillermo McGill, Alfonso Gamaza “El Moderno”, Blas Córdoba “Kejio”, Tomás Moreno “Tomasito”, Israel Suárez “El Piraña”)
Wynton Marsalis Septet(Wynton Marsalis, Ron Westray, Wes “Warmdaddy” Anderson, Victor Goines, Richard Johnson, Reginald Veal, Herlin Ril
ey)
Wynton Marsalis – Chano Dominguez Duo
Uztailaren 16a · Noche Verve
Richard Bona (Richard Bona, Aaron Heick, Etienne Stadwijk, Nathaniel Townsley, Sheryl Bailey, Daniel Sadownick)
Roy Hargrove – RH Factor(Roy Hargrove, Bernard Wright, Bobby Sparks, Reggie Washington, Ketih Anderson, Jacques Swatzbart, Spanky, Willie Jones III, Jason Thomas, Rene Neufville)
Uztailaren 17a
Dave Holland Big Band(Chris Potter, Antonio Hart, Mark Gross, Gary Smulyan, Robin Eubanks, Josh Roseman, Jonathan Arons, Duane Eubanks, Alex Sipiagin, Taylor Haskin, Steve Nelson, Dave Holland, Billy Kilson)
Marcus Miller(Marcus Miller, Dean Brown, Poogie Bell, Bruce Flowers, Roger Byam, Michael “Patches” Stewart)
Uztailaren 18a
E.S.T. – Esbjörn Svensson Trio(Esbjörn Svensson, Dan Berglund, Magnus Öström)
Pat Metheny con invitados especiales
Perico Sambeat, Marc Miralta, Carles Benavent, Jorge Pardo, Tino DiGiraldo, Kepa Junkera, Oreka TX
Uztailaren 19a
Benny Green & Russell Malone
Diana Krall(Diana Krall, Anthony Wilson, Paul Keller, Jeff Hamilton)

Antzoki Nagusia

Uztailaren 15a
Iks (Sean Craig, Sylvain Pohu, Nicolas Boucher, Pierre Alexander Tremblay, Stefan Schneider)
Uztailaren 16a
Jean-Michel Pilc (Jean-Michel Pilc, Thomas Bramerie, Mark Mondesir)
Uztailaren 17a
Lizz Wright
Uztailaren 18a
The Bad Plus (Ethan Iverson, Reid Anderson, David King)

Uztailaren 19a
Jason Moran & The Bandwagon (Jason Moran, Taurus Mateen, Nasheet Waits)

Gauerdiko Jazza · Hotel NH Canciller

Uztailaren 15-tik 19-ra arte
Kenny Werner Trio (Kenny Werner, Johannes Weidenmueller, Ari Hoenig)
Uztailaren 18-tik 19-ra arte
Peter Cincotti (Peter Cincotti, Scott Kreitzer, Barak Mori, Mark McLean)

Jazz Kalean

Uztailaren 15-tik 19-ra arte
Pothole Brass Band
2002
edicion 2002


2002 | 26º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 14a. Noche Sudafricana
Concierto de Gospel

The Golden Gate Quartet (Paul Brembly, Frank Davis, Clide Wright, Terry François, Daniel Pines, Joel Rocher, Didier Gauzzo)

Uztailaren 15a
Concierto para Niños

Don Byron (Don Byron, James Zollar, Edsel Gómez, Leo Travesa, Milton Cardona, Ben Wittman)

Uztailaren 16a
Jan Garbarek Group (Jan Garbarek, Marilyn Mazur, Reiner Brüninghaus, Eberhard Weber)

Don Byron “Music for Six Musicians” (Don Byron, James Zollar, Edsel Gómez, Leo Travesa, Milton Cardona, Ben Wittman)

Uztailaren 17a
Van Morrison (Van Morrison, Chris Farlowe, John Edwards, David Hayes, Bobby Threhern, Richard Dunn, Matt Holland, Martin Winning)

Mingus Big Band (Alex Foster, John Stubblefield, Craig Handy, Jaleel Shaw, Mike Sim, Aaalex Sipiagin, Kenny Rampton, John Swana, Conrad Herwig, Ku-umba Frank Lacy, Earl McIntyre, Kenny Drew Jr, Boris Kozlov, Tommy Crane)

Uztailaren 18a
Marcia Ball (Marcia Ball, Pat Boyack, Brad Andrew, Don Bennett, Chris Hunter)

Buddy Guy (Buddy Guy, Frank Blinkal, Jason Moynihan, Anthony Zamagni, Orlando Wright, Jarry Porter)

Uztailaren 19a
Roy Haynes “Birds of a Feather” Kenny Garrett, Nicholas Payton, Christian McBride & David Kikoski

Joe Lovano, John Scoffield, Dave Holland & Al Foster

Uztailaren 20a
Silje Nergaard (Silje Nergaard, Tord Gustavsen, Harald Johnson, Jarle Vespestad)

Herbie Hancock, Michael Brecker, Roy Hargrove “Directions in Music” (Herbie Hancock, Michael Brecker, Roy Hargrove, George Mraz, Willie Jones)

Antzoki Nagusia

Uztailaren 16a
Martín Reiter Trio (Martín Reiter, Christian Wendt, Hernet Pirker)

Uztailaren 17a
Jane Monheit Quintet (Jane Monheit, David Joel Grahm, Mike Kanano, Joe Martin, Rick Montalbano)

Uztailaren 18a
Archie Shepp Quartet (Archie Shepp, Amina Claudine Myers, Cameron Brown, Ronnie Burrage)

Uztailaren 19a
Rabih Abou-Khalil Group (Rabih Abou-Khalil, Grabriele Mirabassi, Michel Godard, Luciano Biondini, Jarrod Cagwin)

Uztailaren 20a
Gorka Benítez Trío (Gorka Benítez, Joan Abril, Daniel Pérez)

Gauerdiko Jazza · Hotel NH Canciller

Uztailaren 16-tik 20-ra arte
Bill Charlap Trio (Bill Charlap, Ray Drummond, Carl Allen)

Kalean Jazza

Uztailaren 15-tik 20-ra arte
Saint Gabriel’s Celestial Brass Band (Minor Williams, Thomas Wiggins, Robert Stewart, Angelo Luster, David Hardiman Sr., David Hardiman Jr., Charles Hamilton, Miguel Hernández, Harley White Jr.)

2001

edicion 2001


2001 | 25º edizioa

Antzoki Nagusia · Gala Inaugural

Uztailaren 14a

Ellis Marsalis & Wynton Marsalis Duo

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 15a

Concierto para niños

Lincoln Center Jazz Orchestra con Wynton Marsalis (Wynton Marsalis, Seneca Black, Ryan Kisor, Marcus Printup, Ron Westray, Andre Hayward, Vincent Gardner, Wes “Warmdaddy” Anderson, Ted Nash, Walter Blanding Jr, Victor Goines, Joe Temperley, Peter Martin, Rodney Whitaker, Herlin Riley)

Baila el Swing con la Lincoln Center Jazz Orchestra con Wynton Marsalis

Uztailaren 16a

Gospel Kontzertua

Jerome Van Jones Tabernacle Gospel Ensemble

Uztailaren 17a

Brad Mehldau Trio (Brad Mehldau, Larry Grenadier, Jorge Rossy)

Lincoln Center Jazz Orchestra con Wynton Marsalis

Uztailaren 18a

Art of Four – Ron Carter, Billy Cobham, Donald Harrison, James Williams

Joe Lovano Nonet (Joe Lovano, Steve Slagle, Ralph Lalama, Gary Smulyan, Barry Reese, Larry Farrell, John Hicks, Dennis Irwin, Lewis Nash)

Uztailaren 19a

Bebel Gilberto

Cachaíto López con Miguel “Anga” Díaz. Invitados especiales: Pee Wee Ellis & Cheik Lô (Cachaito López, Miguel “Anga” Díaz, Luis Valiente, Manuel Galbán, Rafael Jenks, Yauré Muñiz, Daniel Bigeault, Malik Magic, Pee Wee Ellis, Cheik Lô)

Uztailaren 20a

Wayne Shorter Quartet con Danilo Pérez, John Patitucci & Brian Blade

Marcus Miller Band (Marcus Miller, Michael “Patches” Stewart, Roger Byam, Dean Brown, Leroy “Scooter” Taylor, Bernard Wright, Gerry Brown)

Uztailaren 21a

The Chick Corea New Trio

Paco de Lucía y Septeto (Paco de Lucía, Ramón de Algeciras, Rafael de Utrera, José Banderas, Jorge Pardo, Joaquín Grilo, Rubem Dantas, Carlos Benavent)

Paco de Lucía – Chick Corea Duo

Antzoki Nagusia

Uztailaren 16a

Dezoriental (Abdel Waheb Sefsaf, Alaoua Idir, Jean-Luc Frappa, Stéphane Prost, Tony Marcos, Frederic Delluc, Pierre Mimran)

Uztailaren 17a

Steve Coleman “Five Elements” (Steve Coleman, Johnathan Finlayson, Ambrose Campbell-Akinmusire, Andy Müne, Anthony Tidd, Sean Rickman, Jesús Díaz)

Uztailaren 18a

Richard Bona (Richard Bona, Etienne Stadwijck, Oz Noy, Aaron Heick, Stefan Vera)

Uztailaren 19a

Kyle Eastwood Band (Kyle Eastwood, Jon Regen, Sunny Jain, Joel Frahm)

Uztailaren 20a

Esbjörn Svensson Trio (Esbjörn Svensson, Dan Berglund, Magnus Öström)

Gauerdiko Jazza · Hotel NH Canciller

Uztailaren 15-tik 16-ra arte

Sisters in Jazz (Tara Davidson, Airelle Besson, Sandra Hempel, Laila Biali, Karine Chapdelaine, Kimberly Thompson)

Uztailaren 17-tik 21-ra arte

Cyrus Chestnut Trio

Peter Bernstein, Larry Goldings & Bill Stewart

Jazz Kalean

Uztailaren 17-tik 21-ra arte

The New Wave New Orleans Brass Band (Oscar Washington, Wardell Lewis, Erin Paulin, Phillip Paulin, Ricky Paulin, Dwayne Paulin, Nicholas Allen)

2000
edicion 2000


2000 | 24º edizioa

Mendizorrozako Kiroldegia

Uztailaren 16a Concierto para niños
Monterey Jazz Festival Honor Big Band
(Seth Putnam, Nathan Iglesias, Brian Maurer, Mark Stotzer, Jozen Cummings, Jevon Henderson, Sam Grifith, Peter Williams, Adam Mori, Joe Velasquez, David Bullers, Brian Mansfield, Iris Smith, Ryan Scott, Milton Fletcher, P.J. McCombs, James Williams, Lea Houlette)
Uztailaren 17a
Liz McComb (Liz McComb, Byron Moore, Butch Heyward, Sam Kelly)

Uztailaren 18a
Béla Fleck & The Flecktones. Invitado especial: Kepa Junkera
(Béla Fleck, Jeff Coffin, Victor Lemonte Wooten, Future Man, Kepa Junkera)
The Lone-Star Shootout – Lonnie Brooks, Long John Hunter & Phillip Walker
(Lonnie Brooks, Long John Hunter, Phillip Walker, Wayne Baker Brooks, David “Biscuit” Miller, Rusty Hall, Pat Doody, Mark “Kaz” Kazanoff, Gary Slechta)

Uztailaren 19a
John Lewis

The Manhattan Transfer – Recordando a Louis Armstrong (Tim Hauser, Janis Siegel, Alan Paul, Cheryl Bentyne, Yaron Gershovsky, Cliff Almond, Michael Bowie, Larry Klimas, Wayne Johnson)

Uztailaren 20a
Gonzalo Rubalcaba Trio
(Gonzalo Rubalcaba, Carlos Henríquez, Ignacio Berroa)
Compay Segundo
(Compay Segundo, Salvador Repilado, Benito Suárez Magaña, Hugo Garzón, Rafael Fournier, Rafael Lázaro Inciarte, Haskell Armenteros, Rosendo Nardo)

Uztailaren 21a
Roy Haynes Group
(Roy Haynes, Danilo Pérez, John Patitucci)
David Sanborn, Richard Bona, Joe Sample & Brian Blade

Uztailaren 22a
McCoy Tyner
(McCoy Tyner, Charnett Moffett, Al Foster)
Michael Brecker – Pat Metheny Special Quartet con Larry Goldings & Bill Stewart

Antzoki Nagusia

Uztailaren 18a
Regina Carter Quartet (Regina Carter, Wener “Vana” Gierig, Darryl Hall, Alvester Garnett, Mayra Casales)

Uztailaren 19a
Bobby Previte “Bump The Renaissance Band” (Bobby Previte, Ray Anderson, Marty Ehlrich, Wayne Horvitz, Steve Swallow)

Uztailaren 20a
Patricia Barber (Patricia Barber, John McLean, Michael Arnopol, Eric Montzka)
Uztailaren 21a
Kenny Werner Trio (Kenny Werner, Johannes Weidenmüller, Ari Hoenig)

Uztailaren 22a
Bill Carrothers Trio (Bill Carrothers, Nicholas Tys, Dre Pellamaerts)

Jazz museoan

Uztailaren 13a
The Poppoo (Jukka Perko, Severi Pysalo, Wille Huolman, Teppo Mäkynen)
Uztailaren 15a
Danilo Rea

Gauerdiko Jazza · Hotel NH Canciller

Uztailaren 18-tik 22-ra arte
Christian McBride Quartet
(Christian McBride, Ron Blake, Shedrick Mitchell, Rodney Green)
Russell Malone Quartet
(Russell Malone, Robert Glasber, Richie Goods, BJ Strickland)

Kalean Jazza

Uztailaren 18-tik 22-ra arte
The James Andrews New Orleans Brass Band (James Andrews, “Trombone Shorty”
(Troy Andrews), Kerwin James, Terrence Andrews, Terry Nelson, Devin Phillips)
1999
edicion 1999


1999 | 23º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 10a
Concierto para niños
Lincoln Center Jazz Orchestra con Wynton Marsalis
(Wynton Marsalis, Séneca Black, Ryan Kisor, Marcus Printup, Wayne Goodman, Wycliffe Gordon, Ron Westray, Wes “Warmdaddy” Anderson, Ted Nash, Walter Blanding Jr, Victor Goines, Joe Temperley, Farid Barron, Rodney Whitaker, Herlin Riley)
Gala Centenario Duke Ellington
Lincoln Center Jazz Orchestra con Wynton Marsalis
Uztailaren 11a
Gospel Kontzertua
The Blind Boys of Alabama
(Clarence Fountain, Jimmy Carter, George Scott, Donald Dillon, Joey Williams, Caleb Buttler, Eric McKinnie)
Uztailaren 12a
Brad Mehldau Trio
(Brad Mehldau, Darek Oles, Jorge Rossy)
Jam Session 99
(Nicholas Payton, Terell Stafford, Jesse Davis, Harry Allen, Eric Alexander, Peter Berstein, Jacky Terrasson, Peter Washington, Kenny Washington)
Uztailaren 13a
Chick Corea & Origin con Gary Burton
(Chick Corea, Gary Burton, Steve Wilson, Bob Sheppard, Steve Davis, Avishai Cohen, Jeff Ballard)
Bobby McFerrin
(Bobby McFerrin, Jeff Carney, Dan Gottlieb, Beth Gottlieb)
Bobby McFerrin & Chick Corea Duo
Uztailaren 14a
Pat Metheny Trio con Larry Grenadier & Bill Stewart
Toots Thielemans & Kenny Werner Duo
Uztailaren 15a
Danilo Pérez Trio
(Danilo Pérez, John Benítez, Antonio Sánchez)
Jazz en Clave
Chucho Valdés Septet con Michel Camilo, Giovanni Hidalgo, Claudio Roditi & Juan Pablo Torres (Chucho Valdés, Michel Camilo, Giovanni Hidalgo, Claudio Roditi, Irving Accao, Juan Pablo Torres, Mayra Valdés, Francisco Rubio, Paul Pineda, Roberto Vizcaíno)
Uztailaren 16a
Noche VerveShirley Horn Trio
(Shirley Horn, Charles Ables, Steve Williams)
John Scofield, Joe Lovano, Dave Holland & Al Foster

Antzoki Nagusia

Uztailaren 12a
Charlie Hunter & Leon Parker Duo
Uztailaren 13a
Bill Frisell & The Willies
(Bill Frisell, Danny Barnes, Eyvind Kang, Keith Lowe, Chris Leighton)
Uztailaren 14a
Olu Dara
(Olu Dara, Kwatel Jones-Quartey, Alonzo Gardner, Larry Johnson, Coster Massamba)
Uztailaren 13a
José Luis Gutiérrez Trio
Uztailaren 12a
Louis Sclavis Trio
(Louis Sclavis, Michel Godard, François Merville)

Gauerdiko Jazza

Uztailaren 12-tik 16-ra arte
Hotel Canciller AyalaJacky Terrasson Trio
(Jacky Terrasson, Ugonna Okegwo, Jaz Sawyer)
Maraca & Otra Visión
(Orlando “Maraca” Valle, Celine Chauveau, Luis Valle Molerio, Reinaldo Melián, Orlando Sánchez, Levin Ocaña, Irving Ferreyro, Lázaro Rivero, Juan Carlos Rojas, Yaroldi Abreu, Abraham Mansfarroll, Félix Valdés, Donaldo Flores)

El Siglo

Uztailaren 13a
European Rising Stars – Un proyecto de la EJFO
Urban Connection
(Frode Nymo, Steinar Raknes, Jarle Vespestad)
Molly Malone Irish TavernHop Machine
(Anthony Sebastian, Andrej Olecniczak, Nando de la Casa, José Agustín Guereñu, Victor Celada, Jennifer)

Jazz Kalean

12-tik 16-ra arte
The Sound of New Orleans All Star Brass Band
(Andrew Baham, Walter Ramsey, Ron Nettercut, Albert Davis, Benny Pete, Darryl Brown, Dineral Shavers, Wardell Lewis)
1998
edicion 1998


1998 | 22º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 12a

Concierto de Gospel

Tributo a Mahalia Jackson
Mavis Staples & Lucky Peterson

Uztailaren 13a

Concierto para niños
Katia & Marielle Labeque

Uztailaren 14a

Joe Lovano Quartet
(Joe Lovano, Mulgrew Miller, Richie Goods, Karriem Riggins)

Tributo a George Gershwin
Katia & Marielle Labeque

Uztailaren 15a · Noche Verve

Nicholas Payton Quintet & Mark Whitfield
(Nicholas Payton, Mark Whitfield, Tim Warfield, Anthony Wonsey, Reuben Rogers, Adonis Rose)

Tributo a Ella Fitzgerald

Dee Dee Bridgewater & Ray Brown Trio (Dee Dee Bridgewater, Ray Brown, Geoff Keezer, Gregory Hutchinson)

Uztailaren 16a

Brad Mehldau Trio
(Brad Mehldau, Larry Grenadier, Jorge Rossy)

Latin Crossings con Steve Winwood, Tito Puente & Arturo Sandoval
(Steve Winwood, Tito Puente, Arturo Sandoval, Ed Calle, Tommy Anthony, Horacio “El Negro” Hernández, Olmaro Ruiz, Manuel Egui Castrillo, Oskar Cartaya)

Uztailaren 17a

Carles Benavent & Jorge Pardo Jazz Flamenco All Stars
(Carles Benavent, Jorge Pardo, Antonio Vargas “El Potito”, Agustín Carbonell “El Bola”, Juan Manuel Cañizares, Rubem Dantas, Tino Di Giraldo)

McCoy Tyner & The Latin All Stars
(McCoy Tyner, Gary Bartz, Claudio Roditi, Steve Turre, Avery Sharpe, Johnny Martín, Giovanni Hidalgo, Aaron Scott)

Uztailaren 18a

Taj Mahal & The Phanton Blues Band
(Taj Mahal, Joe Sublett, Darrell Leonard, Tony Braunagel, Larry Flucher, Dennis Freeman, Mick Weaver)

Marcus Miller
(Marcus Miller, Dean Brown, Tim Carmen, Poogie Bell, Michael “Patches” Stewart, Roger Byan)

Antzoki Nagusia

Uztailaren 14a

Uztailaren 14a

3 Jazz Breaks
(Daniel Oyarzabal, Pablo Martín, Uli Soyka)

Uztailaren 15a

Richard Galliano – Michel Portal Duo

Uztailaren 16a

Uri Caine “Gustav Mahler Project”
(Uri Caine, Dave Binney, Ralph Alessi, Todd Reynolds, DJ Olive, Michael Formanek, Jim Black)

Uztailaren 17a

Joey Baron “Baron Down”
(Joey Baron, Ellery Skelin, Joshua Roseman)

Uztailaren 18a

Agustí Fernández, William Parker & Susie Ibarra

Gauerdiko Jazza

Uztailaren14-tik 8-ra arte · Hotel Canciller Ayala

Mulgrew Miller Trio
(Mulgrew Miller, Richie Goods, Karriem Riggins)

Jerry González & The Fort Apache Band
(Jerry González, Andy González, Steve Barrios, Larry Willis, Joe Ford)

Uztailaren 14-tik 8-ra arte · Acid Jazz Café

Victor Celada Trio
(Victor Celada, Victor de Diego, Carlos Gracia “Tato”)

Kalean Jazza

Uztailaren 14-tik 8-ra arte

The Little Rascals Brass Band
(William Smith, Corey Henry, Eldridge Andrews, Terrence Andrews, Jeffrey Hills, Dewon “Itchy” Scott, Gregory Veals, James Durante)

Norman Dixon’s Untouchable Secondliners
(Norman Dixon, Norman Dixon Jr, Rodney Dixon, Emanuel Powell, Samuel Solomon)

Jazz en el Estadio

Del 14 al, uztailaren 16a

Zubipeko Futin Ban
(Gaizka Elosegi, Seigmar Menzel, Koldo Uzkiaga, Idoia Uzkiaga, Jon Etxeandia, Pedro Muñoz, Michel Núñez, Oscar Andollo, Ibon Meabe)

1997
edicion 1997


1997 | 21º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 13a
Gospel Kontzertua

Take 6 (Alvin Chea, Cedric Dent, Joey Kibble, Mark Kibble, Claude V. McKnight III, David Thomas)

Uztailaren 14a
Concierto para niños

Bobby McFerrin

Uztailaren 15a
Don Byron’s Bug Music (Don Byron, Bob Debellis, James Zollar, Charles Lewis, Uri Caine, Drew Gress, Ben Perowsky)

Bobby McFerrin “Circle Songs”

Uztailaren 16a
Tributo a Sidney Bechet

Dr. Michael White’s Original New Orleans Jazz Band con Bob Wilber (Dr. Michael White, Bob Wilber, Mark Braud, Fred Lonzo, Steve Blaylock, Steve Pistorius, Shannon Powell)

Elvin Jones Special Quartet con Wynton Marsalis (Elvin Jones, Reginald Veal, Carlos McKinney, Wynton Marsalis)

Uztailaren 17a
Iñaki Salvador – Zilbor Hastea Orkestra (Iñaki Salvador, Amaia Zubiría, Gonzalo Tejada, Victor Celada, Ángel Unzu, Luis Camino, Josetxo Silguero, Jesús Artze, Kirikoketa Taldea)

Legends – Marcus Miller, Eric Clapton, David Sanborn, Joe Sample, Steve Gadd

Uztailaren 18a · Noche Verve
Charlie Haden “Quartet West” (Charlie Haden, Ernie Watts, Alan Broadbent, Larance Marable) con Orquesta de Cámara Jesús Guridi

Roy Hargrove’s Crisol (Roy Hargrove, David Sánchez, Frank Lacy, Sherman Irby, Ed Cherry, Chucho Valdés, Miguel “Anga” Díaz, José Luis “Changuito” Quintana, John Benítez, Julio Barreto, Eve Cornelius)

Uztailaren 19a · Tributo a Thelonius Monk
Sphere (Gary Bartz, Kenny Barron, Buster Williams, Ben Riley)

Monk on Monk con Nnenna Freelon & Eddie Bert (TS Monk, Ronnie Mathews, Don Sickler, Bobby Porcelli, Willlie Williams, Gary Wang, Nnenna Freelon, Eddie Bert)

Antzoki Nagusia

Uztailaren 15a
James Carter Quartet (James Carter, Craig Taborn, Jaribu Shadid, Tani Tabbal)

Uztailaren 16a
The Geri Allen Trio (Geri Allen, Ralph Armstrong, Lenny White)

Uztailaren 17a
Béla Fleck & The Flecktones (Béla Fleck, Victor Wooten, Roy “Future Man” Wooten)

Uztailaren 18a
David Sánchez Quintet (David Sánchez, Edsel Gómez, John Benítez, Adam Cruz, Pernel Saturnino)

Uztailaren 19a
Ray Anderson’s Pocket Brass Band (Ray Anderson, Jack Walrath, José Dávila, Charli Persip)

Gauerdiko Jazza

Uztailaren 15-tik 15-ra arte · Hotel Canciller Ayala
Cyrus Chestnut Trio (Cyrus Chestnut, Steve Kirby, Alvester Garnett)

The Jazz Passengers con Deborah Harry (Roy Nathanson, Curtis Fowlkes, Rob Thomas, Brad Jones, Bill Ware, EJ Rodríguez, Deborah Harry)

Uztailaren 15-tik 19-ra arte · Acid Jazz Café
Take the Punch (Iñaki Arakistain, Julio Andrade, Daniel Pérez Amboage, Victor Celada)

Jazz Kalean

Uztailaren 15-tik 19-ra arte
Algiers Brass Band (Ruddley Thibodeaux, Ruddley Thibodeaux Jr, Andy Galdiati, Sydney Wyche, Joseph Smith, Frank Bedell, Ferdinand Polite, Joseph Williams)

1996
edicion 1996


1996 | 20º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 14a
Concierto de Gospel
Jones Tabernacle Baptist Church de Baltimore con Jerome Van Jones & Alberta Carter Bradford
Uztailaren 15a
Concierto para niños

Herbie Hancock Quartet (Craig Handy, Herbie Hancock, Dave Holland, Gene Jackson)

Uztailaren 16a · Noche Verve
Wayne Shorter Quintet (Wayne Shorter, David Gilmore, Jim Beard, Alphonso Johnson, Michael Baker)

Herbie Hancock Quartet (Craig Handy, Herbie Hancock, Dave Holland, Gene Jackson)

Uztailaren 17a
Carla Bley Big Band (Lew Soloff, Guy Baker, Claude Deppa, Steve Waterman, Gary Valente, Pete Beachill, Chris Dean, Richard Henry, Andy Sheppard, Wolfgang Puschnig, Jerry Underwood, Julian Arguelles, Roger Jannotta, Carla Bley, Karen Mantler, Steve Swallow, Dennis Mackrel)

Phil Woods’ Sax Machine (Phil Woods, Gary Bartz, Charles McPherson, Jesse Davis, Kenny Barron, Ray Drummond, Ben Riley)

Uztailaren 18a
Jim Hall – Joe Lovano Grand Slam (Jim Hall, Joe Lovano, Scott Colley, Yoron Israel)

Kenny Garrett Quartet con Pat Metheny, Nat Reeves & Brian Blade

Uztailaren 19a
Branford Marsalis Trio (Branford Marsalis, Reginald Veal, Jeff “Tain” Watts)

Al Jarreau Sextet (Al Jarreau, Neil Larsen, Charles Johnson, Ricky Minor, Mike Baker, Scott Mayo)

Uztailaren 20a · Tributo a Thelonius Monk
Ximo Tebar Band (Ximo Tebar, Ricardo Belda, Ramón Cardo, Rubem Dantas, Luis Llario, Felipe Cucciardi)

Phil Colllins Big Band

Antzoki Nagusia

Uztailaren 16a
Myra Melford Trio (Myra Melford, Lindsay Horner, Reggie Nicholson)

Uztailaren 17a
Wanderlust (Miroslav “Mike” Bukovsky, James Greening, Carl Orr, Alistar Spence, Adam Armstrong, Fabian Hevia)

Uztailaren 18a
Henry Threadgill “Make a Move” (Henry Threadgill, Brandon Ross, Stomu Takeishi, Tony Cedras, JT Lewis)

Uztailaren 19a
Aziza Mustafa Zadeh, soo

Uztailaren 20a
Charles Gayle Trio (Charles Gayle, Wilber Morris, Michael Wimberly)

Gauerdiko Jazza

Uztailaren 16-tik 20-ra arte · Hotel Canciller Ayala
Leroy Jones (Leroy Jones, Craig Klein, Victor Atkins, Kerry Lewis, Gerald French)

Kalean Jazza

Uztailaren 16-tik 20-ra arte
The Original Pin Stripe Brass Band (Mark Smith, Jeffrey Herbert, Robert Harris, Brice Miller, George Johnson, Leonard Blain, Wheeler Damion, Herbert A. McCarver III)

1995
edicion 1995


1995 | 19º edizioa

Iglesia de San Pedro

Uztailaren 8a
“Officium” Jan Garbarek & The Hilliard Ensemble (David James, Roger Covey-Crump, John Potter, Gordon Jones)

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 10a
Concierto para niños

Lincoln Center Jazz Orchestra dirigida por Wynton Marsalis (Wynton Marsalis, Marcus Printup, Jesse McGuire, Ryan Kisor, Randall Haywood, Wycliffe Gordon, Bob Trowers, Ronald Westray, Wes Anderson, Bill Easley, Sherman Irby, Joe Temperley, Mark Shim, Dr. Michael White, Cyrus Chestnut, Ben Wolfe, Herlin Riley, Milt Grayson)

Uztailaren 11a
Jimmy Smith & The Next Generation (Jimmy Smith, Mark Whitfield, Nicholas Payton, Tim Warfield, Rodney Whitaker, Jimmy Jackson)

Lincoln Center Jazz Orchestra dirigida por Wynton Marsalis

Uztailaren 12a · Noche Verve
Roy Hargrove & The Young Masters (Roy Hargrove, Jesse Davis, Ron Blake, Stephen Scott, Christian McBride, Karriem Riggins)

Tony Bennett (Tony Bennett, Ralph Sharon, Doug Richeson, Clayton Camero)

Uztailaren 13a
Dr. John & Band (Dr. John, Herman Ernest VII, “Smiley” Ricks, Robert Boom Jr. David Barard, Charlie Miller, Alvin “Red” Taylor, Ronnie Cuber)

Chuck Berry (Ric Ulsky, Jim Marsala, Herman Jackson)

Uztailaren 14a
Joshua Redman Quartet (Joshua Redman, Peter Martin, Chris Thomas, Brian Blade)

Joe Zawinul (Joe Zawinul, Matthew Garrison, Fareed Haque, Aarto Tuncboyaciyan, Paco Sery)

Uztailaren 15a
Tete Montoliu, solo

Chick Corea, solo

Tete Montiliu – Chick Corea Duo

The Free Spirits (John McLaughlin, Joey DeFrancesco, Dennis Chambers)

S.XXI. mendeko Jazzaldia. Aula de Cultura Araba

Uztailaren 11a
Kurt Elling (Kurt Elling, Rob Amster, Dana Hall, Laurence Hobgood)

Ben Monder Trio (Ben Monder, Jim Black, Drew Gress)

Uztailaren 12a
Junk Genius (Ben Goldberg, John Scott, Trevor Dunn, Kenny Wollesen)

Uztailaren 13a
Peter Delano Quartet (Peter Delano, Till Behlea, Douglas Waes, Anders Hentci)

Uztailaren 14a
Linda Sharrock, Wolfgang Puschnig & Arto Tuncboyaciyan

Uztailaren 15a
Django Bates Human Chain (Django Bates, Ian Ballamy, Michael Mondesir, Martin France)

Gauerdiko Jazza

Uztailaren 11-tik 25-ra arte · Hotel Canciller Ayala
The Ray Gelato Giants (Ray Gelato, Al Nichols, Enrico Tomasso, Dave Keech, Richard Busiakiewicz, Clark Kent, John Piper)

Uztailaren 11-tik 25-ra arte · Hotel Ciudad de Vitoria
Eric Reed Trio (Eric Reed, Reuben Rogers, Mark Simmons)

Jazz Kalean

Uztailaren 11-tik 15-ra arte
New Orleans Olympia Brass Band

Jazz en la Provincia

Uztailaren 9a · Alegría-Dulantzi
Jai Jazz Banda (Josep M. Farras, Philippe Colom, Roberto Quiroga, Josep Vadell, Josep Lluis González, Xavi Ortiz, Adria Font)

1994
edicion 1994


1994 | 18º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 12a
Stanley Clarke, Al DiMeola, Jean-Luc Ponty “The Rite of Strings”
Marcus Miller Band (Marcus Miller, Kenny Garrett, Michael “Patches” Stewart, Bernard Wright, Poogie Bell, Dean Brown, Morris Pleasure)

Uztailaren 13a · Aniversario Verve
Kenny Barron Trio (Kenny Barron, Ray Drummond, Ben Riley)

Joe Henderson Quartet (Joe Henderson, Bheki Mseleku, George Mraz, Al Foster)

Uztailaren 14a
Wynton Marsalis Septet (Wynton Marsalis, Wes Anderson, Victor Goines, Wyclilffe Gordon, Eric Reed, Greg Williams, Herlin Riley)

Natalie Cole (Charles Floyd, Harold Jones, Jim Hughart, John Chodine, Lanny Morgan, David Trigg, Terry Trotter, Catte Adams, Julie Delgado) & Umo Jazz Orchestra (Rich Semaria, Esko Heikkinen, Tapio Maunuvaara, Timo Paasonen, Tero Saarti, Markku Veijonsuo, Mikko Mustonen, Pekka Laukkanen, Mikael Langbacka, Pentti Lahti, Jouni Jarvela, Sonny Heinila, Teemu Salminen, Janne Murto, Kirmo Lintinen, Pekka Sarmanto, Markus Ketola)

Uztailaren 15a
Mingus Big Band (Randy Brecker, Phil Harper, Earl Gardner, Ronnie Cuber, Craig Handy, John Stubbefield, Chris Potter, Steve Slagle, Dave Taylor, Franck Lacy, Sam Burtis, Kenny Drew Jr, Andy McKee, Steve Johns)

BB King (BB King, Walter King, Melvin Jackson, James Bolden, Leon Warren, James Toney, Michael Doster, Calep Emphrey Jr, Tony Coleman)

Uztailaren 16a
Djavan (Djavan, Arthur Maia, Carlos Gomes, Glauton Campello)

Toots Thielemans Brazil Project (Toots Thielemans, Oscar Castro-Neves, Dori Caymmi, Eliane Elias, Ivan Lins, Ricardo Silveira, Brian Bromberg, Mike Shapiro)

S.XXI. mendeko Jazzaldia. Aula de Cultura Araba

Uztailaren 11a
Cyrus Chestnut (Cyrus Chestnut, Steve Kirby, Clarence Penn)

Koniec (Josep Palomas, Quicu Samso, Xabier Maristany, Joan Saura)

Uztailaren 12a
Russell Malone (Russell Malone, Louis Herivaeux ,Peter Siers)

Uztailaren 13a
Bheki Mseleku, solo

Uztailaren 14a
Noa / Gil Dor

Uztailaren 15a
Black Note (Gilbert Castellanos, Phil Vieux, James Mahone, ARk SAno, Mark Shelby, Willie Jones III)

Uztailaren 16a
Dave Tronzo Trio Note (Dave Tronzo, Stomu Takeishi, Jeff Hirchfield)

Gauerdiko Jazza

Uztailaren 12-tik 16-ra arte · Hotel Canciller Ayala
Hank Jones Trio (Hank Jones, Jesper Lungaard, Douglas Sides)

Uztailaren 9-tik 11-ra arte · Hotel Ciudad de Vitoria

Danilo Pérez – David Sánchez Quartet (David Sánchez, Danilo Pérez, Larry Grenadier, Alvin Queen)

Kalean Jazza

Uztailaren 9-tik 11-ra arte
Regal Brass Band (Butch Gómez, Kenneth Terry, William Terry, Kevin Whavers, Kerwin James, Cajtano Hingle, Tommy Williams)

Probintziako Jazza

Uztailaren 10a · Murguia · Centro Penitenciario Nanclares de Oca
Jazz Antic (Ricardo Hochberger, Carles Lemus Just, Erwyn Seerutton, Arnau Boix Camps, John Du Buclet, Antonio Peral Vicente)

1993
edicion 1993


1993 | 17º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 13a
Hermeto Pascoal e Grupo (Hermeto Pascoal, Rafael Vernet, Eduardo Neves, Itebere Zwarg, Marcio Bahia, Pernambuco, Fabio Pascoal)

Tito Puente & Los Hombres de Oro de Jazz Latino. Invitado especial: James Moody (Tito Puente, Mongo Santamaría, Giovanni Hidalgo, Charlie Sepúlveda, Dave Valentin, Hilton Ruiz, Andy González, Ignacio Berroa, James Moody)

Uztailaren 14a
The Brecker Brothers (Michael Brecker, Randy Brecker, Dean Brown, George Whitty, James Genius, Lenny White)

Bill Frisell Band (Bill Frisell, Kermit Discroll, Joey Baron)

Uztailaren 15a
Abbey Lincoln Quartet (Abbey Lincoln, Rodney Kendrick, Mark Helias, Aaron Walker)

“Dedicado a Diz” Slide Hampton & The Jazz Masters. Invitados especiales: Paquito D’Rivera y Jon Faddis (Jon Faddis, Claudio Roditi, Mike Mossman, Byron Stripling, Slide Hampton, Steve Turre, Robin Eubanks, Douglas Pourviance, Paquito D’Rivera, Antonio Hart, Mario Rivera, David Sánchez, Danilo Pérez, George Mraz, Lewis Nash)

Uztailaren 16a
Pat Metheny Special Quartet (Pat Metheny, Joshua Redman, Christian McBride, Billy Higgins)

John Scofield Quartet (John Scofield, Joe Lovano, Dennis Irwin, Bill Stewart)

Uztailaren 17a
The Manhattan Transfer & Orquesta Sinfónica de RTVE dirigida por Borge Wagner & José Nieto

S.XXI. mendeko Jazzaldia. Aula de Cultura Araba

Uztailaren 13a
Stephen Scott Trio (Stephen Scott, Michael Bowie, Clarence Penn)

Uztailaren 14a
Jesse Davis Quartet (Jesse Davis, Brad Mehldau, Reggie Johnson, Leon Parker)

Uztailaren 15a
Wolfgang Muthspiel Group con Tom Harrell (Tom Harrell, Chris Cheek, Wolfgang Muthspiel, Larry Grenadier, Jeff Ballard)

Uztailaren 16a
Thomas Chapin Trio (Thomas Chapin, Mario Pavone, Mike Serin)

Uztailaren 17a
Tommy Smith’s Forward Motion (Tommy Smith, Terje Gewelt, Ian Froman)

Gauerdiko Jazza

Uztailaren 13-tik 17-ra arte · Hotel Canciller Ayala
Maria Muldaur

Uztailaren 13-tik 17-ra arte · Hotel Ciudad de Vitoria
Barbara Dennerlein Trio (Barbara Dennerlein, Jasper Blom, Bruce Becker)

Jazz Kalean

Uztailaren 10-tik 13-ra arte
La Vella Dixieland Jazz Band (Pep Gol, Xavi Manau, Pau Casares, Pep Pascual, Ricky Araiza, Artur Regada, Ricardo Hochberger, Ramon Escale)

1992
edicion 1992


1992 | 16º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 14a
Dianne Reeves Grfoup (Dianne Reeves, Vince Evans, Chris Severin, Billy Kilson, Dr. Gibbs)

Gerry Mulligan Tentet (Gerry Mulligan, Art Farmer, Lee Konitz, Rob McConnell, Mike Mossman, Ken Peplowski, Bob Routch, Bill Barber, Ted Rosenthal, Dean Johnson, Ron Vincent)

Uztailaren 15a
Ellis Marsalis & Marcus Roberts

Wynton Marsalis Septet (Wynton Marsalis, Wes Anderson, Todd Williams, Wycliffe Gordon, Eric Reed, Reginald Veal, Herlin Riley)

Uztailaren 16a
Katia & Marielle Labèque

Bobby McFerrin

Uztailaren 17a
Gary Burton & Eddie Daniels “Tributo a Benny Goodman & Lionel Hampton” (Eddie Daniel, Gary Burton, Makoto Ozone, Marc Johnson, Martin Richards)

Chick Corea & Friends (Chick Corea, Bob Berg, Eddie Gomez, Steve Gadd)

Uztailaren 18a
Rachelle Ferrell (Rachelle Ferrell, Michael Hearden, Jeff Lee, Larry Kimpel, Doug Nally, Everette Harp)

Buddy Guy & Band (Buddy Guy, Gree Rzab, Scott Venston Holt, Kevin Johnston, John Kattke)

BB King (BB King, Walter King, Melvin Jackson, James Bolden, Leon Warren, James Torney, Michael Doster, Calep Hemphrey Jr, Tony Coleman)

S.XXI. mendeko Jazzaldia. Antzoki Nagusia

Uztailaren 15a
Albert Bover Trío

Uztailaren 16a
Gonzalo Rubalcaba Trio (Gonzalo Rubalcaba, Charlie Haden, Ignacio Berroa)

Uztailaren 17a
Jason Rabello Trio (Jason Rabello, J. Stacey, M.Hutton)

Uztailaren 18a
Julian Joseph Quartet (Julian Joseph, Mark Mondesir, Jean Toussaint, Alec Dankworth)

Jazz-Club del Hotel Gasteiz

Uztailaren 14-tik 18-ra arte
Christopher Holliday Quartet (Christopher Holliday, Anthony Wonsey, Richie Goods, Ron Savage)

Kalean Jazza

Uztailaren 14-tik 18-ra arte
The Rebirth Brass Band (Philip Frazier, Keith Frazier, Kermit Ruffins, Keith “Wolf” Anderson, Stafford Agee, Ajai “Grabby-Graab” Mallery, Roderick Paulin, Glen Andrews)

1991
edicion 1991


1991 | 15º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 15a
Sweet Honey In The Rock (Bernice Johnson Reagan, Ysaye Barnwell, Nitanju Bolade Casel, Evelyn M. Harris, Aisha Kahill)

David Sanborn (David Sanborn, Kenny Kirkland, Charnett Moffet, Al Foster, Don Alias)

Uztailaren 16a
El Legendario Trío de Oscar Peterson (Oscar Peterson, Herb Ellis, Ray Brown, Jeff Hamilton)

Uztailaren 17a
Harper Brothers (Philip Harper, Justin Robinson, Jabon Jackson, Raymond Gallon, Harry Anderson, Winard Harper)

Neville Brothers (Aaron Neville, Art Neville, Charles Neville, Cyril Neville, Eric Struthers, Tony Hall, Willie Green III)

Uztailaren 18a
Jazz Futures (Roy Hargrove, Marlon Jordan, Antonio Hart, Tim Warfield, Mark Whitfield, Benny Green, Christian McBride, Carl Allen)

Herbie Hancock, Wayne Shorter, Stanley Clarke, Omar Hakim

Uztailaren 19a
Jon Hendricks & Family (Jon Hendricks, Aria Hendricks, Judith Hendricks, Kevin Fitzgerald Burke)

The Manhattan Transfer (Cheryl Bentyne, Janis Siegel, Tim Hauser, Alan Paul, Chris Hunter, Jim Glaser, Yaron Gershosky, Alex Blake, Tommy Campbell, Frank Colón)

Auditorio del Palacio Europa

Uztailaren 19a
“Tributo a Louis Armstrong (30 Aniversario)”

Dirty Dozen Brass Band (Gregory Davis, Kevin Harris, Roger Lewis, Efen Towns, Kirk Joseph, Jenel Marshall, Lionel Baptiste, Charles Joseph)

S.XXI. mendeko Jazzaldia. Auditorio de Palacio Europa

Uztailaren 15a
Joey DeFrancesco Quintet (Jim Henry, Tony Malaby, Joey DeFrancesco, Paul Bollenback, Byron Landham)

Uztailaren 16a
Jacky Terrasson & Pierre Boussaguet Quartet (Stephane Belmondo, Lionel Belmondo, Jacky Terrasson, Pierre Boussaguet, Jean Pierre Arnaud)

Uztailaren 17a
Hans Ulrik Quartet (Hans Ulrik, Lars Jansson, Lars Danielsson, Anders Kjeilberg)

Uztailaren 18a
Mark Whitfield Trio (Mark Whitfield, Rolan Guerin, Brian Blade)

Jam Session. Hotel Gasteiz

Uztailaren 15-tik 19-ra arte
NHØP Trio (Niels Henning Ørsted Pedersen, Ulf Wakenius, Alvin Queen)

1990
edicion 1990


1990 | 14º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 17a
Dave Brubeck Quartet (Bill Smith, Dave Brubeck, Jack Six, Randy Jones)

McCoy Tyner Quintet (Freddie Hubbard, Raplh Moore, McCoy Tyner, Avery Sharpe, Aaron Scott)

Uztailaren 18a
Jack DeJohnette, Herbie Hancock, Dave Holland, Pat Metheny

Uztailaren 19a
Vinx (Vinx, Mark Smith, Bill Summers, Munyungo, Angel)

Branford Marsalis Quartet (Branford Marsalis, Kenny Kirkland, Robert Hurst, Jeff Watts)

John McLaughlin Trio (John McLaughlin, Kai Eckhardt, Trilok Gurtu)

Uztailaren 20a
Al Jarreau, Randy Crawford & Joe Sample All Star Band (Al Jarreau, Randy Crawford, Joe Sample, Buzz Feiten, Phillipe Saisse, Freddie Washington, Steve Gadd, Lenny Castro)

Uztailaren 21a
Herbie Mann’s Jasil Brazz (Herbie Mann, Romero Lubambo, Marc Cohen, Paul Socolow, Ricky Sebastian, Cyro Baptista)

Hermeto Pascoal e Grupo (Hermeto Pascoal, Carlos Malta, Jovino Santos, Itebere Zwarg, Marcio Bahia, Pernambuco, Fabio Pascoal)

S.XXI. mendeko Jazzaldia. Auditorio de la Escuela de Música Jesús Guridi

Uztailaren 17a
Emily Haddad (Emily Hadad, Aviv Haddad, Luky Guri, Horacio Fumero, Peer Wyboris)

Uztailaren 18a
Christopher Hollyday Quartet (Christopher Hollyday, Larry Goldings, John Lockwood, Ron Savage)

Uztailaren 19a
Roy Hargrove Sextet (Roy Hargrove, Antonio Hart, Mark Whitfield, Stephen Scott, Chris McBride, Greg Hutchinson)

Uztailaren 20a
Marian Petrescu Trio (Marian Petrescu, Riccardo del Fra, Peter Gritz)

Jam Session. Hotel Gasteiz

Uztailaren 17-tik 21-ra arte
Scott Hamilton Quintet. Artista invitada: Spanky Wilson (Scott Hamilton, Chris Flory, John Bunch, Phil Flanigan, Chuck Riggs, Spanky Wilson)

1989
edicion 1989


1989 | 13º edizioa

Guridi Antzokia

Uztailaren 17a
Tributo a Billie Holiday

Triple Treat (Herb Ellis, Monty Alexander, Ray Brown)

Dee Dee Bridgewater (Dee Dee Bridgewater, Alain Jean-Marie, Hein Van de Geyn, André Ceccarelli)

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 18a
George Benson, Dizzy Gillespie & Phil Woods All Stars (Dizzy Gillespie, Steve Turre, Phil Woods, George Benson, Bobby Hutcherson, Cedar Walton, Rufus L. Reid, Mickey Roker)

Uztailaren 19a
Tuck & Patti (Tuck Andress, Patti Cathcart)

Chick Corea Akoustic Band (Chick Corea, John Patitucci, Dave Weckl)

Uztailaren 20a
Modern Jazz Quartet (John Lewis, Milt Jackson, Percy Heath, Connie Kay)

Eddie Daniels & Kenny Drew Trio (Eddie Daniels, Kenny Drew, Niels Henning Ørsted Pedersen, Alvin Queen)

Uztailaren 21a
Stephane Grappelli (Stephane Grappelli, Mark Fosset, Jack Sewing)

Betty Carter & Her Trio (Betty Carter, Darrel Grant, Tarus Dorsey Kinch, Troy Davis)

Uztailaren 22a
Max Suñé, Carles Benavent & Salvador Niebla

Andy Summers (Paul McCandless, Andy Summers, Joyce Imbesi, Doug Lunn, Brian McCloud, Kurt Wortman)

Jam Session. Hotel Gasteiz

Uztailaren 17-tik 22-ra arte
Oliver Jones & Jimmy Owens + 2 (Jimmy Owens, Oliver Jones, Pierre Boussaguet, Alvin Queen, Mark Taylor)

1988
edicion 1988


1988 | 12º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 12a
Miles Davis (Miles Davis, Kenny Garrett, Bobby Irving, Adam Holzman, Joseph “Foley” McCreary, Benjamin Rietveld, Ricky Wellman, Marilyn Mazur)

Uztailaren 13a
George Benson. Artistas invitados: Clark Terry & James Moody (George Benson, Barnaby Finch, Dave Garfield, Michael O’Neill, Stanley Banks, Bubba Bryant, Kate Markowitz, Clark Terry, James Moody).

Uztailaren 14a
Herbie Hancock Quartet. Artista invitado : Bobby McFerrin (Michael Brecker, Herbie Hancock, Buster Williams, Al Foster, Bobby McFerrin)

Uztailaren 15a
Al DiMeola Project (Al DiMeola, Kei Akagi, Chuck Webb, Tom Brechtlein, Roger Squitero, Jose Renato Botellmo)

Steve Gadd & The Gadd Gang (Ronnie Cuber, Cornell Dupree, Richard Tee, Eddie Gomez, Steve Gadd)

Uztailaren 16a
Tete Montoliu Quartet. Artista invitado: Roy Hargrove(Jerome Richardson, Tete Montoliu, Niels Henning Ørsted Pedersen, Idris Muhammad, Roy Hargrove)
Milton Nascimento (Milton Nascimento, Celso Jose Fonseca, Tulio Mourao, Paulo Pantoja, Joao Baptista, Roberto Silva, Vanderlei Oliveira Silva, Ronaldo Oliveira Silva)

Jam Session. Hotel Gasteiz

Uztailaren 12-tik 16-ra arte
Jack McDuff Sextet (Roy Hargrove, Red Holloway, Jack McDuff, Tonk Edwards, Walter Booker, Idris Mamad)

1987
edicion 1987


1987 | 11º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 14a
Count Basie Orchestra. Estrella invitada: Diane Schuur (Frank Foster, Sonny Cohn, Milton Mustapha, Bob Ojeda, Dennis Bradley Reynolds, Bill Hughes, Dennis Wilson, Mal Wanzo, Clarence Banks, Danny Turner, Eric Dixon, Kenny Hing, John Williams, Daniel House, Jerry Eastman, Dontal “Tee” Carson, Lynn Seaton, Dennis Mackrel, Carmen Bradford, Diane Schuur)

Uztailaren 15a
The Manhattan Transfer (Cheryl Bentyne, Janis Siegel, Tim Hauser, Alan Paul, Don Roberts, Wayne Johnson, Yaron Gershovsky, Alex Blake, Buddy Williams)

Uztailaren 16a
Pat Metheny Group (Pat Metheny, Lyle Mays, Steve Rodby, Paul Wertico, Armando Marçal, David Blamirez, Mark Ledford)

Uztailaren 17a
Oregon (Paul McCandless, Ralph Towner, Glen Moore, Trilok Gurtu)

Wynton Marsalis Quartet (Wynton Marsalis, Marcus Roberts, Robert Hurst, Jeff Watts)

Uztailaren 18a
Cuarteto de Pedro Iturralde. Estrella invitada: Donna Hightower (Pedro Iturralde, Horacio Icasto, Horacio Fumero, Peer Wyboris, Donna Hightower

CD Players (Randy Brecker, Bennie Wallace, Eliane Elias, Marc Johnson, Peter Erskine)

Kisoko de la Florida
Jamm Sessions. Hotel Gasteiz

Uztailaren 14-tik 18-ra arte
Clamores Dixieland Jazz Band (Joss Masthell, Bill Smith, Abel Vilaró, Osvaldo Iglesias, Walter Stormon, Jorge Lucero)

1986
edicion 1986


1986 | 10º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 15a
Tania Maria Trio (Tania Maria, Eddie Gomez, Tommy Campbell)

Weather Update (Joe Zawinul, Steve Kahn, Victor Bailey, Peter Erskine, Robert Thomas Jr)

Uztailaren 16a
Pat Metheny Trio (Pat Metheny, Charlie Haden, Billy Higgins)

Uztailaren 17a
Milt Jackson – Ray Brown Quartet Estrella invitada: Stanley Turrentine (Stanley Turrentine, Milt Jackson, Cedar Walton, Ray Brown, Mickey Roker)

Carmen McRae Trio (Carmen McRae, Eric Gunninson, Ray Brown, Mickey Roker)

Uztailaren 18a
“Standards” Keith Jarrett Trio (Keith Jarrett, Gary Peacock, Jack DeJohnette)

Uztailaren 19a
La Noche (Thierry Faruggia, Jean Marie Ecay, Estaban Coll, José Agustín Guereñu, Ángel Celada)

Dr. John – The Nigh Tripper (Dr. John, Alvin Robinson, David Barrad, Bernard Purdie, Trazi Williams)

Kiosko de la Florida

Uztailaren 15-tik 19era arte
Luki Guri Quintet (Luky Guri, José María Farras, Joan Albert, Mario Rossi, Jorge Rossi)

1985
edicion 1985


1985 | 9º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 14a
Bobby McFerrin, solo

Herbie Hancock Quartet (George Coleman, Herbie Hancock, Ron Carter, Billy Higgins)

Uztailaren 15a
Benny Carter All Stars (Nat Adderley, Benny Carter, Red Norvo, Horace Parlan, Red Mitchell, Ronnie Gardiner)

Joe Pass

Oscar Pereson Trio (Oscar Peterson, Niels Henning Ørsted Pedersen, Martin Drew)

Uztailaren 16a
Steps Ahead (Michael Brecker, Mike Mainieri, Chuck Loeb, Victor Bailey, Peter Erskine)

Bob James Group (Kirk Whalum, Bob James, Dave Brown, Gary King, Harvey Mason, Jimmy Maelen)

Uztailaren 17a
Gal Costa

Antonio Carlos Jobim e Grupo (Antonio Carlos Jobim, Danilo Caymmi, Paula Jobim, Jacques Morelenbaum, Sabastiao Neto, Paulo Braga, Simone Caymmi, Elisabeth Jobim, Ana Jobim, Paula Morelenbaum, Maucha Adnet)

Kiosko de la Florida

Uztailaren 14-tik 17-ra arte
La Vella Dixieland Jazz Band (Pep Gol, Xavier Manan, Oriol Bordas, Pau Casares, Ricardo Araiza, Artur Regado, Richard Hotchberger)

Neguko Jazza

Mendizorrotzako Kiroldegia · Martxoaren 17a
Al Jarreau (Al Jarreau, Michael “Patches” Stewart, Michael Paolo, Char “Icarus” Johnson, Bobby Lyle, James Studer, George Hawkins, Alex Acuña, Malando Gassama)

1984
edicion 1984


1984 | 8º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 16a
Chick Corea, soloJohn McLaughlin & The Mahavishnu Orchestra (Bill Evans, John McLaughlin, Mitchell Forman, Jonas Hellborg, Danny Gottlieb)

Uztailaren 17a
JJ Johnson All Stars Sextet (JJ Johnson, Nat Aderley, Harold Land, Cedar Walton, Richard Davis, Roy McCurdy)

Sarah Vaughan & Her Trio (Sarah Vaughan, George Gaffney, Adrew Simpkins, Harold Jones

Uztailaren 18a
David Grissman Quartet (David Grissman, Jim Buchanan, Ian Shaw, Rob Wasserman)

Steps Ahead (Michael Brecker, Mike Mainieri, Warren Bernhardt, Tom Kennedy, Peter Erskine)

Stanley Clarke & Miroslav Vitous Duo

Uztailaren 19a
Dizzy Gillespie & Friends (Dizzy Gillespie, Slide Hampton, James Moody, Kenny Burrell, Walter Davis Jr, Jimmy Woode, Nasyr Abdul Al-Khabyyr)

Freddie Hubbard & The Festival All Stars (Freddie Hubbard, Joe Henderson, Michael Petrucciani, Buster Williams, Billy Hart)

Kiosko de la Florida

Uztailaren 16-tik 19-ra arte
Happy Feet Jazz Band (Dominique Burucoa, Pierre Sagalde, Marcel Pacowski, Michel Mariescu, Eric Naschold, Jean Duverdierr)

Neguko Jazza 84-85 · Antzoki Nagusia

Abenduaren 21a
Tomás San Miguel Band (Stephen Franckevich, Jorge Pardo, Tomás San Miguel, Pepe Pereira, Carlos Carli, Rubem Dantás, Fernando Girao)

Urtarrilaren 17a
Ángel Celada Trío & Jorge Pardo & Pedro Ruy Blas (Pedro Ruy Blas, Jorge Pardo, Carlos Sanz, José Agustín Guereñu, Ángel Celada)

1983
edicion 1983


1983 | 7º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 17a
Jaco Pastorius & The Word of Mouth Band (Ronald Toodley, Alex Foster, Mike Stern, Delmar Brown, Jaco Patorius, Kenwood Dennard, Don Alias)

Uztailaren 18a
Oscar Peterson & The Trumpet Kings (Dizzy Gillespie, Clark Terry, Harry “Sweets” Edison, Oscar Peterson, Niels Henning Ørsted Pedersen, Martin Drew)

Uztailaren 19a
Ella Fitzgerald & Joe Pass (Ella Fitzgerald, Joe Pass, Paul Smith, Keter Betts, Bobby Durham)

Uztailaren 20a
Jimmy Witherspoon & Jay McShann Kansas City Quartet (Jimmy Witherspoon, Buddy Tate, Jay McShann, Major Holley, Oliver Jackson, François Biensan)

Jimmy Smith Trio (Jimmy Smith, Phil Upchurch, Tommy Campbell)

Kiosko de la Florida

Uztailaren 17-tik 20-ra arte
Happy Feet Jazz Band (Dominique Burucoa, Pierre Sagalde, Marcel Pacowski, Michel Mariescu, Eric Naschold, Jean Duverdierr)

Neguko Jazza 83-84 · Guridi Antzokia

Azaroaren 23a
Sarah Vaughan & Trio (Sarah Vaughan, Mike Wofford, Andrew Simpkins, Harold Jones)

Urtarrilaren 17a
Carrie Smith y su Grupo de Gospel (Carrie Smith, Clifford Jamerson, Constance Pitts Speed, Katy Speed, Andre Franklin, Charlie Ray, Clide Lucas)

Martxoaren 2a
Eddie “Lockjaw” Davis, Johnny Griffin & Hank Jones (Eddie “Lockjaw” Davis, Johnny Griffin, Hank Jones, George Duvivier, Bobby Durham)

Apirilaren 26a
Panama Francis & His Savoy Sultans (Panama Francis, Irvin Stokes, Spanky Davis, Bobby Smith, Jimmy Powell, Coleman Hoppin, Sammy Beskin, John Smith, Bill Pemberton

1982
edicion 1982


1982 | 6º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 19a
Ella Fitzgerald (Ella Fitzgerald, Paul Smith, Keter Betts, Bobby Durham)

Uztailaren 20a
The Great Guitars (Barney Kessel, Charlie Byrd, Herb Ellis, Joe Byrd, Chuck Reed)

Albert Collins & The Icebreakers (Albert Collins, AC Reed, Dino Spells, Marvin Jackson, Johnny B Gayden, Casey Jones)

Uztailaren 21a
Dizzy Gillespie & Stan Getz Quartet (Dizzy Gillespie, Stan Getz, Jim McNeely, Marc Johnson, Bernard Rilley Jr)

Plaza de los Fueros

Uztailaren 19-tik 21-ra arte
Jai Jazz Band (José María Farras, Peter Delphinic, Roberto Quiroga, Josep Lluis González, Josep Valdell, Xavier Ortiz, Adriá Font)

Neguko Jazza 82-83 · Antzoki Nagusia

Urtarrilaren 27a
X Aniversario de la Muerte de Mahalia Jackson
Liz McComb, Clementine Jones, George Greene
Martxoaren 17
Oliver Jackson Quartet (Jimmy Powell, Cliff Smalls, Leonard Gaskin, Oliver Jackson)

Neguko Jazza 84-85 · Guridi Antzokia

Martxoaren 25a
Kenny Burell Quartet (Kenny Burell, Richard Wyands, Major Hollie, Oliver Jackson)

Apirilaren 20a
Milt Jackson – Ray Brown Quartet (Milt Jackson, Monty Alexander, Ray Brown, Mickey Roker)

Abenduaren 9a
Guy Lafitte, Will Bill Davis & Alvin Queen

1981
edicion 1981


1981 | 5º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 20a
Oscar Peterson Trio(Oscar Peterson, Niels Henning Ørsted Pedersen, Terry Clark)

Uztailaren 21a
Muddy Waters Blues Band)(Muddy Waters, George “Mojo” Buford, Alfonso Primer, Richard Kreher, Eddie Lee Watson, Ernest Johnson, Ray Allison

Uztailaren 22a
Carrie Smith & Monty Alexander Group “Homenaje a Bessie Smith”(Carrie Smith, Monty Alexander, Ernest Ranglin, JJ Wiggins, Georgio Mayer, Othelo Molineaux)

Kiosko de La Florida

Uztailaren 20-tik 22-ra arte
Lunds Jazz Kapell(Tore Gislen, Ulf Björkbom, Dymitr Markiewicz, Thomar Ahlner, Ingjald Andreasson)

Neguko Jazza 1981 · Antzoki Nagusia

Urriaren 16a
Willie Mabon(Willie Mabon, Al Sounders, Vic Pitts)

Azaroaren 26a
Buddy Tate – Al Grey Quintet(Buddy Tate, Al Grey, Luky Guri, Manolo Elías, Peer Wiboris)>

Neguko Jazza 1981 · Mendizorrotzako Kiroldegia

Abenduaren 7a
Chicago Blues Festival ’81 – The Legendary Blues Band(Pinetop Perkins, Melvin Taylor, Jerry Portnoy, Calvin Jones, Willie “Big Eyes” Smith, Eddie Clearwater)

1980
edicion 1980


1980 | 4º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 21a
Panama Francis & His Savoy Sultans (Francis Williams, Irvin Stokes, George Kelly, Howard “Swam” Johnson, Bill Easley, Red Richards, John Smith, Bill Pemberton, Panama Francis, Julia Steele)

Uztailaren 22a
Count Basie Alumni (Joe Newman, Harry “Sweets” Edison, Benny Powell, Buddy Tate, Bill Mitchell, Marshall Royal, Nat Pierce, Eddie Jones, Gus Johnson)

1979
edicion 1979


1979 | 3º edizioa

Mendizorrotzako Kiroldegia

Uztailaren 27a
Happy Feet Jazz Band (Dominique Burocoa, Pierre Sagalde, Marcel Pacowski, Michel Mariescu, Eric Naschold, Jean Paul Deconchelle)

The Tony Leigh Quintet (Jack Airey, Ray Weistein, Tony Leigh, Vernon Wingrove, Dave Brown)

The Quartet & Brass (Bernhard Mergher, Hans Kämper, Lothar Krist, Achim Kück, Manfred Sanga, Hans Claus)

Uztailaren 28a
La Locomotora Negra (Ricard Gili, Ferrán Caila, Marc Trepat, Tomás González, Lluis Trepat, Oriol Romaní, Joseph Vadell, Jordi Casanovas, Carles Gili)

Kai Winding & Tete Montoliu Trio (Kai Winding, Tete Montoliu, Manuel Elías, Aldo Caviglia)

1978
edicion 1978


1978 | 2º edizioa

Mendizorrotzazko Kiroldegia

Uztailaren 27a
Catalonia (Ronald Burke, Antonio Peral, Ángel Pereira, Luis Vidal)

Guadalquivir (Pedro Ontiveros, Luis Cobo “Manglis”, Andrés Olaegui, Jaime Casado, Larry Martin)

Crash (Zbigniew Czwojda, Wladysla Kwasnicki, Stanislaw Zybow, Juliusz Mazur, Andrej Pluszez, Zbigniew Lewandowski)

Uztailaren 28a
Fausto (Ángel Celada, Pedro Osés, Javier López, José Luis Dufourg)

Overtown Kids (Markus Haechler, Guido Zuegerr, Alexander Jeanmarie, Hans Peter Hotz, Werner Bumbacher, Tino Fotsch)

Noctet (Uli Fild, Bernard Kramer, Thomas Dorr, Peter Herborn, Thomas Ophelders, Thomas Hufschimidt, Martin Engellen, Peter Walter)

1977
edicion 1977


1977 | 1º edizioa

Polideportivo de Landazuri

Uztailaren 28a
Crash (Zbigniew Czwojda, Wladysla Kwasnicki, Stanislaw Zybowski, Juliusz Mazur, Andrej Pluszez, Zbigniew Lewandowski)

Dolores (Pedro Ruy Blas, Jean Luc Vallet, Jorge Pardo, Álvaro Yeberes, Álvaro Tarquino “Chévere”, César Berti)

Uztailaren 29a
Fausto (Ángel Celada, Pedro Osés, Javier López, José Luis Dufourg)

Prague Swingtet (Klusak Vladimir, Hajek Jiri, Greifoner Pavel Cech Jiri, Sojka Frautiser, Karen Petr, Mezera Karel, Neradirel Jiri)

Legandazko topaketak

4 hamarkadatik gorako historiak, zalantzarik gabe, askorako ematen du. Ella Fitzgeralden bisitetatik, Mendizorrotzako Kiroldegian antolatutako lehen kontzertura edo Chucho Valdes eta Omara Portuondoren arteko dueto ahaztezinera.

44. edizioaren programazioa

Jaialdiaren 44. edizioak jazzaren eszenako artista handiak bilduko ditu, Itamar Borochov eta Kathrine Windfeld tartean

Irakurri gehiago DBEO betetzeari buruz

Arduraduna: Gasteizko Jazzaldia Elkartea
Helburua: datu pertsonalak biltzea zure eskaerari erantzun ahal izateko
Legitimazioa: interesdunaren adostasuna
Hartzaileak: ez zaie daturik lagako hirugarrenei, legeak hala agintzen ez badu.
Eskubideak: datuak atzitu, zuzendu edo ezabatzea, baita beste eskubide batzuk ere, informazio gehigarrian azaltzen den bezala.